Vystoupení hudebního kroužku a jejich hostů 27.5.2024

28.05.2024

Dne 27. 5. 2024 se uskutečnilo vystoupení hudebního kroužku a jeho hostů.

Všem účinkujícím patří velké poděkování.

 

46

20

13

Jarní jarmark radosti na Centrálce 2024

03.04.2024

Čtvrtý jarní jarmark radosti na Centrálce nabídl v sobotu před Velikonocemi tradičně prodej velkého množství jarních a velikonočních dekorací a workshopů pro děti i dospělé. Škola v letošním roce slaví 130. výročí svého vzniku a při této příležitosti se v průběhu jarmarku konaly dvě přednášky na téma Historie Centrálky v podání ing. Michaela Runda, ředitele sokolovského muzea. 23. března si zároveň připomínáme Světový den meteorologie a zajímavou přednášku týkající se počasí nabídl pan Rudolf Kovařík ze Šindelové, který se zaznamenáváním meteorologických jevů zabývá už padesát let. V tělocvičně bylo možné navštívit putovní výstavu iQ Landia Liberec, na návštěvníky čekali canisterapeutičtí psi, dogdancing, tanec, stolní a společenské hry a spousta dobrého jídla. Protože se jedná o jarmark charitativní, který škola spolupořádá se Společností Dolmen, z. ú., výtěžek ve výši 99 000 Kč bude věnován z jedné části na tematický letní pobyt klientů Dolmenu, dvě třetiny půjdou na zaplacení terapií pro dva prima kluky - Ládíka a Jindříška. Ve večerních hodinách se ve dvoře a dalších prostorech školy odehrál Koncert pro Centrálku, na němž vystoupili jednotlivci (z řad žáků) i kapely. Všem návštěvníkům i účinkujícím děkujeme za účast a budeme se těšit zase za rok.

Second hand - Jarní jarmark radosti

11.03.2024

Oblečení mohou děti nosit  k paní Stinglové, nejlépe ráno, rodiče v průběhu dne do cca 13.30.

new collection 1

130. výročí otevření Centrálky

15.01.2024
A kdo přijal pozvání na sobotu 27. 1. 2024? Sám dr. Vševěd z pořadu Na lovu. Těší se na Vás stejně jako my.
 
Pevnost plakát

Vánoční koncert žáků 2023

21.12.2023
Vánoční koncerty žáků hudebního kroužku a pozvaných účinkujících se konal 19.12. 2023   na naší škole. 
 
Děkuji všem, kteří se podíleli na realizaci této akce.
 
2 1

Návštěva firmy Synthomer a. s

19.12.2023

Velmi příjemnou návštěvu jsme dnes přivítali u nás ve škole. Dlouhodobým sponzorem výuky přírodovědných předmětů u nás je firma Synthomer a. s., Sokolov. V letošním roce darovala škole polepy schodiště s chemickým názvoslovím a pomůcky do výuky chemie a přírodopisu v celkové hodnotě 20 000 Kč. Pomůcky dnes předali našim žákům zástupci firmy Synthomer paní Martina Poštová a Ing. Jan Martinec a zároveň si je hned (i s panem místostarostou Pickou) všichni vyzkoušeli v praxi. Resuscitační figurína prošla zkouškou a bude sloužit nejen ve výuce přírodopisu a péče o zdraví. Zástupci firmy měli také možnost seznámit se se třemi řešiteli soutěže Mladý chemik, kteří byli velmi úspěšní jak ve školním, tak okresním kole a postupují v soutěži dále.

Žáci 3. ročníku naší školy se rovněž zúčastnili soutěže vyhlášené firmou Synthomer pod názvem Chemie pomáhá. Práce našich žáků byly během podzimu instalovány ve firmě a v současné době si je mohou prohlédnout návštěvníci městského úřadu, kam byla výstava prací přesunuta. Zástupci firmy dnes zavítali do třetích tříd, kde dětem osobně poděkovali za jejich povedené práce.

Děkujeme firmě Synthomer, a. s. za několikaletou podporu kvalitního přírodovědného vzdělávání v naší škole.

 

20231215_082547.jpg

   20231215 082204

 20231215 081248

Prosinec 2023

01.12.2023

prosinec 2023

Listopad 2023

16.11.2023

listopad

Světový den laskavosti

14.11.2023
Den plný laskavosti jsme si dnes - 13. 11. - užili v naší škole. 11 tříd se zapojilo a jejich nápady nás moc překvapily. Deváťáci si připravili poděkování pro naše nepedagogické zaměstnance, osmáci pozvali všechny zaměstnance na bohatou svačinu, kterou ráno sami připravili, třeťáčci rozdávali srdíčka s poděkováním. Páťáci nabízeli občerstvení, která doma připravili, a navzdory nevlídnému počasí  vyrazili do ulic. Nabízeli sáčky s čajem, které v tomto počasí určitě přijdou k duhu. Žákovský parlament také navštívil zřizovatele, protože máme krásně zrekonstruované třídy a také obědy chutnají o mnoho lépe než v minulých letech. Škola vypadá čím dál lépe. V době, která je  bohužel plná vzájemné nevraživosti, netolerance a zloby, jsou to právě děti, které nám ukazují, o kolik jsou často lepší než my, dospělí. Jsme rádi, že jim můžeme ukazovat cestu. A že si na ní skvěle radí.

Den otevřených dveří v naší škole 9.11.2023

10.11.2023

Ve čtvrtek 9. listopadu jsme poprvé od covidové epidemie přivítali opět rodiče, prarodiče a přátele školy na Dni otevřených dveří. Všichni měli možnost navštívit jakoukoliv hodinu, prohlédnout si školu a seznámit se s novinkami, které jsme přichystali pro rok 2023/2024. Příležitost využily desítky návštěvníků. Ve škole nově probíhá v 1. a 2. ročnících tandemová bilingvní výuka matematiky, prvouky a pracovních činností. Děti tak přirozeně vstřebávají angličtinu ve třech hodinách týdně a k tomu mají ještě hodinu (v 1. ročníku) a 2 hodiny (ve 2. ročníku) Hrátek s angličtinou. Od 4. ročníku už angličtinu kromě českých vyučujících učí dva rodilí mluvčí.

Nižší třídy na 1. stupni navštěvují pravidelně maminky s miminky. Výchova k empatii je projekt, který škola realizuje od roku 2019. Společné pozorování, sledování pokroků a vývoje Artura a Marečka přispívá k lepším vztahům mezi dětmi. A že oba kluci už umí věci! Děti se na ně moc těší, protože se s nimi vůbec nenudí. Rodiče měli možnost vidět interakci v jednotlivých třídách právě na Dni otevřených dveří.

Možnost ochutnat a prohlédnout si svačiny, které firma Primirest bude nabízet ve škole v prodeji, zároveň možnost ochutnat obědy, včetně polévky. Spousta rodičů této nabídky právě v rámci Dni otevřených dveří využila.

Návštěvníky vítali žáci 8. ročníků, za jejich práci jim patří velký dík.

Akce listopad 2023

06.11.2023

 

Předvánoční burza Příspěvek na Facebooku

Den otevřených dveří 1

Halloween na Centrálce

06.11.2023

Již potřetí se o minulém víkendu konala v naší škole oslava halloweenského svátku. Opět byly připraveny dvě trasy – pro menší děti tentokrát pohádková cesta na motivy filmu Coco se zábavnými a kreativními dílnami, kde mohly děti se svými rodiči strávit celé pozdní odpoledne. Hojná návštěvnost byla také ve fotokoutku. Pro starší a odvážné byla připravena strašidelná trasa sklepením školy. Rok od roku ji vylepšuje tým pod vedením lektora Iana Fleminga. I letos zde čekal strašidelný hřbitov, místnost panenek, místnost plná hmyzu a různé havěti, i Pennywisův dům. V chodbě laserová bažina a labyrint doplňovaly tajemnou atmosféru sklepení. V pátek se škola otevřela od 17 hodin pro žáky a rodiče školy, v sobotu pak ve stejném čase pro veřejnost. Během obou dnů prošly školou stovky žáků a rodičů. S velkou radostí jsme přivítali množství absolventů, kteří se přišli pobavit a zavzpomínat na minulé ročníky, kdy se sami na přípravě akce podíleli. Letošní halloween připravovali zaměstnanci školy spolu se žáky, kteří se zapojovali nejrůznějšími činnosti. Mladší i starší vyráběli dekorace, deváťáci pak pomáhali v dílnách a strašili ve sklepě. Děkujeme všem organizátorům, pomocníkům i návštěvníkům za vytvoření skvělé halloweenské atmosféry. Těšíme se na příští rok a jsme rádi, že se stáváme inspirací i v jiných městech a jiných organizacích.

Píšeme si s celebritami

06.11.2023

Motivovat ke studiu cizích jazyků je možné různými způsoby. Rozhodně efektní je ale aktivita nové paní učitelky Lucie Klarnerové. Ta na 1. stupni v jednotlivých třídách napsala s dětmi dopisy členům různých evropských královských rodin, známým hercům a dalším osobnostem z celého světa. Dopisy byly odeslány a už se jen netrpělivě čekalo na odpovědi. Jako první odepsala členka britské královské rodiny, princezna Anna. Ihned po ní přišel dopis od sira Davida Attenborougha, významného přírodovědce, badatele, dokumentaristy a spisovatele. Třetí odpověď zaslal hrabě Charles Spencer, bratr zesnulé princezny Diany a strýc princů Williama a Harryho. A zatím poslední várka tří dopisů najednou přišla v pátek 3. 11. Své podepsané fotografie zaslala britská herečka Keira Knightley, kterou všichni znají z Pirátů z Karibiku nebo Lásky nebeské, dále americký herec Harrison Ford (Star Wars, Indiana Jones…) a belgická královská rodina. Dopis psaný na hlavičkovém papíře s belgickým královským znakem udělal rovněž obrovskou radost. Děkujeme za podobné aktivity, které mají pozitivní dopad na zvyšování motivace k výuce cizích jazyků už u mladších žáků. 

 celebrity1

Obrázek WhatsApp 2023 11 03 v 14.40.09 4f02d0b5

Předávání certifikátů Cambridgeských zkoušek 2023

12.10.2023

V pátek 6. října se v prostorech Městské knihovny Sokolov setkali žáci, rodiče a učitelé Základní školy Sokolov, Rokycanova 258. Důvody byly dva. Tím prvním bylo slavnostní předávání certifikátů Cambridgeských zkoušek, které již třetím rokem žáci této základní školy skládají od úrovně A2 do úrovně B2. Letos skládalo zkoušky celkem 16 žáků, z toho 13 žáků 8. ročníků. 2 žáci zvládli úroveň A2 (úroveň, která je výstupem z 9. ročníku základní školy), 10 žáků úroveň B1 (úroveň maturitní zkoušky na odborné škole) a 4 žáci excelovali na úrovni B2 (úroveň maturitní zkoušky na gymnáziu). Předávání certifikátů se zúčastnily také dámy z British Council, který zkoušky zajišťuje. Ocenily, jak kvalitně byli žáci na zkoušky připraveni. Certifikáty mají mezinárodní platnost a to, že je žáci získali již na základní škole, svědčí o vysoké úrovni výuky anglického jazyka na naší škole. Rodiče žáků nemusí utrácet tisíce za kurzy mimo školu, učitelé angličtiny a dva rodilí mluvčí je připraví. Škola navíc žákům, kteří zvládli úroveň B1 a B2, certifikát uhradila.

Druhým důvodem setkání bylo předávání bronzových odznaků DofE Česká republika (Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu). Čtyři žáci školy se stali historicky prvními držiteli této úrovně v okrese Sokolov. Jedná se o 3 dívky a 1 chlapce. Splnili 3. stupeň programu, který mladé lidi motivuje k osobnímu rozvoji. Cílem programu je podpořit komplexní rozvoj schopností a dovedností mladých lidí skrze dlouhodobé a pravidelné aktivity ve čtyřech provázaných oblastech: rozvoji dovednosti, pohybu, dobrovolnictví a dobrodružné expedici. Program zaštiťuje vyučující naší školy Zdeněk Hendrych. Jemu patří velký dík za provázení žáků programem.

Za přípravu na Cambridgeské zkoušky děkujeme našim skvělým vyučujícím Mgr. Elišce Navrátilové, lektorům Ianu Flemingovi, Michaelu E. Cooperovi, za organizaci a realizaci Mgr. Karolíně Cooper. Velké poděkování patří také panu místostarostovi Janu Pickovi za účast a krásné dárky od města Sokolov. Všem našim žákům moc gratulujeme.

Ředitel školy

Mgr. Petra Šišková
352 324 053
petra.siskova@2zs-sokolov.cz

 

Zástupce ředitele

Mgr. Jana Balko
352 324 051
jana.balko@2zs-sokolov.cz

 

Zástupce ředitele

Mgr. Eva Slavíková
352 324 054
eva.slavikova@2zs-sokolov.cz

 

Školní družina

Barbora Malá
352 324 056
barbora.mala@2zs-sokolov.cz

 

Školní jídelna

Andrea Čebišová
731 438 145
zr.7530@primirest.cz