Dítě Česka 2021

23.11.2021

Jenda Žák získal ocenění Dítě Česka.

Za co Jenda ocenění Dítě Česka dostal? Tak se podívejte. Porota byla opravdu nadšená. A protože byla složená ze samých skvělých lidí (od akademiků po vrcholové sportovce), je to opravdu pocta. Jendu čeká v průběhu příštího roku intenzivní (spolu)práce s UNICEFem.

Facebook

Vítězové ankety Dítě Česka: mladá budoucí lékařka a čtrnáctiletý biolog aktivista | UNICEF Česká republika

Předvánoční andělská burza 22.11.-26.11. 2021

22.11.2021

Předvánoční andělská burza

Z důvodů horšící se epidemiologické situace na naší škole je třeba, aby děti měly v učebně Př-Z při nákupu ochranu úst a dýchacích cest. Bez ní nebudou vpuštěny.

Juniorská vědecká konference

08.11.2021
 Již potřetí se žák naší školy Jan Žák účastnil Juniorské přírodovědné konference pořádané Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy. Poprvé byl účastníkem konference jako žák 6. ročníku s tématem Ohrožené druhy. Podruhé pak v roce 2019, kde prezentoval téma Srovnání českých zoologických zahrad. V roce 2020 se konference z důvodu koronavirové epidemie nekonala, ale 6. 11. 2021 se Jenda na 10. ročníku pochlubil svým výzkumem na téma Domácí ornitologie. K tomu mu paradoxně pomohla pandemie v roce 2020, kdy se v době distanční výuky začal věnovat ve větší míře zkoumání ptáků, kteří k němu přilétali na zahradu krmítko. Kromě této aktivity pak na jaře 2021 přišel s nápadem na vytvoření únikové hry, díky níž se nastartovala akce s názvem ZPRCHA. Ta byla zaměřena na pomoc zoologickým zahradám, které byly v době lockdownu zavřené a chyběly jim finanční prostředky. Během akce, do které se zapojila velká část Sokolováků, se vybralo 125 000 korun.
 
 

Praktická chemie 2021

29.09.2021
V sobotu 25.9. se žáci 9. ročníků v rámci projektu Praktické chemie zúčastnili exkurze do areálu řemesel firmy Botanicus v Lysé na Labem. Mohli si zde vyzkoušet výrobu svíček, mýdel, rýžování zlata, výrobu ručního papíru a kromě dalších řemesel si prohlédli za krásného počasí botanickou zahradu. Vyrýžované zlato bude podrobeno bedlivému zkoumání v rámci laboratoří Praktické chemie.
 
Taťána Uhlíková, Mgr.
 
 
 
DSC06834 2
 
DSC06832 2
 
DSC06831 3
 
DSC06828 2
 

Poslední zvonění 2020/2021

06.09.2021

 

Poslední zvonění 1. část 2020/2021 - zde

Poslední zvonění 2. část 2020/2021 - zde

Namaluj leonbergera

09.06.2021

Ukázka canisterapie s panem Stránským nás nadchla natolik, že jsme uspořádali výtvarnou soutěž "namaluj leonbergera". Obrázků se sešlo neskutečné množství a jeden je krásnější než druhý. Dnes jsme spolu s panem Stránským ocenili nejlepší umělce a předali jsme mu nejvydařenější obrázek (autorka: Elizabeth Brytkova)

 
Vítězové kategorie 1.stupeň:
 
1. místo: Klára Zichová, 4.B
2. místo: Natálie Pešinová, 3.A
3. místo: Sandra Grulichová, 4.B + Lilien Peterová, 5.B
 
Vítězové kategorie 2.stupeň:
 
1. místo: Elizabeth Brytkova, 8.B + Kateřina Lindová, 8.B
2. místo: Alice Janošíková, 7.B + Natálie Cekovová, 7.B
3. místo: Andrea Predigerová, 6.A + Karolína Kaslová, 7.B
 

pes3

pes2

pes1

Biologická olympiáda 2021

07.05.2021
V období karantény naši žáci nezaháleli a zúčastnili se Biologické olympiády onlein. Olympiáda měla všechny náležitosti - poznávačku živočichů i rostlin, test i práci, kterou na téma Život ve vodě vypracovali podle daných pravidel. Máme velkou radost, že se můžeme pochlubit skvělými výsledky v okrese i kraji. Všem zúčastněným gratulujeme. 
 
Výsledky bio olympiády:
 
OK - kategorie D mladší žáci
 
- 1. místo   František Duringer
- 3. místo   Antonín Kříž        oba 7.C
 
OK - kategorie C starší žáci
   
- 2. místo   Jan Žák      8.B
 
 
KK - kategorie D
 
- 3. místo    František Duringer
- 6. místo    Antonín Kříž
 
KK - kategorie C
- 4. místo   Jan Žák 
 

ZPRCHA - vyhodnocení akce

20.04.2021
Odkaz na únikovku, kterou vytvořil žák z Liberce - inspiroval se naším Jeňou.

hra3

hra2

hra1

ZPRCHA na Velikonoce

31.03.2021

Akce ZPRCHA pokračuje i o Velikonocích. Těm, kteří se ještě nestihli zapojit, nabízíme možnost bezkontaktních procházek a výletů. Tři výlety vznikly ve spolupráci s přírodovědným oddělením sokolovského muzea.

Jenda Žák jako autor únikových her na pomoc ZOO v ČR adoptoval díky přispěvatelům ďábla medvědovitého (tasmánský čert) za 30 000 korun (v ZOO Praha). O dalších adopcích a pomoci se hlasuje právě teď 

Odkaz na Jendovo prezentaci se zvířecími kandidáty - Představení kandidátů na adopci - Prezentace Google
hlasování pro ZOO Dvůr Králové - https://app.sli.do/event/lq9yjyxh
hlasování pro ZOO Zlín (Lešná) - https://app.sli.do/event/q898fupt
 
vel10
 
Vel1
 
Vel2
 
Vel3
 
Vel4
 
vel6
 
vel7
 
vel8
 
 

ZPRCHA

24.03.2021

Konec zimní covidové letargie! Je tady jaro, Centrálka a akce ZPRCHA. Během pracovních dnů tohoto týdne zřejmě sjíždíte Jeňovy skvělé únikovky. Na víkend si namasírujte nohy, připravte pevnou obuv a dobrou náladu. Zaměstnanci Centrálky pro vás připravili několik bezkontaktních vycházkových a běžeckých tras v okrese Sokolov. Jejich absolvováním podpoříte naši společnou akci pomoci zoologickým zahradám v ČR a zároveň uděláte něco pro své zdraví.  

Vzhledem k tomu, že stále platí hygienická opatření, která mají zabránit šíření otravného koronaviru, žádáme Vás, abyste na vycházky vyráželi pouze v kruhu rodinném, případně s rodinnými mazlíčky (myšlena domácí zvířataJ). Na procházkách Vás mohou čekat nejrůznější bezkontaktní úkoly pro zpestření (a taky vydechnutí pro funící a netrénované). Na konci procházkových/běžeckých tras budou připraveny nádoby, do kterých můžete přispět finanční hotovostí, aniž byste se jí dotýkali (případně je možné dále přispívat bezhotovostně na zřízený transparentní účet 2601957552/2010). Nádoby jsou střeženy (a to i v případě, že zrovna nikoho střežícího na vlastní oči neuvidíteJ). Pokud náhodou osobu střežící nádobu zahlédnete, nepřibližujte se k ní prosím na vzdálenost menší než 2 m a mějte zakrytá ústa rouškami nebo respirátory. Objímání, potřásání rukou a líbání na tvář je zakázáno (prosím dbejte na to i u svých dětí a domácích mazlíčků, můžete se stát, že při pohledu na známou střežící osobu se nedokážou ovládnoutJ). Dovoleno je mávání a posílání vzdušných polibkůJ. 

U všech tras je možnost parkování.  

Děkujeme vám za spolupráci a doufáme, že si naše bezkontaktní vycházkové a běžecké trasy užijete a společně pomůžeme skvělému nápadu našeho Jendy Žáka. 

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET

https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2601957552

 

ZPRCHA

 Sok

 

Lom

Hab

 

Hab

 

Hart

 

Parkování bude možné ve dvoře statku Canisterapie Stránský. První velké stavení ve Hřebenech po levé straně, dům popsaný poutači na canisterapii a odchyt psů. Prosíme, abyste neparkovali na jiných místech.
 

Sab

 

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu 2021

11.02.2021

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy!

Je nám potěšením Vám oznámit, že se naše škola zapojila do prestižního celosvětového vzdělávacího programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE - www.dofe.cz).

Celým anglickým názvem The Duke of Edinburgh’s International je vzdělávací program pro mládež, založený v roce 1956 britským princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Od té doby se do něj zapojilo na 8 milionů mladých lidí ve více než 140 zemích celého světa.

Posláním programu je povzbudit mladé lidi k aktivnímu využívání volného času a komplexnímu rozvoji osobnosti. Účastníci programu usilují o zlepšení dovednosti, pravidelně se věnují sportovní aktivitě, přispívají společnosti formou dobrovolných aktivit a společně absolvuji dobrodružnou expedici. Konkrétní aktivity a cíle v rámci těchto sekcí si účastníci vybírají dle vlastních zájmů tak, aby pro ně byly inspirativní, zábavné a přínosné zároveň. Vyškolený vedoucí dohlíží na vyváženost aktivit, dosažitelnost jednotlivých cílů a soulad s mezinárodně stanovenými požadavky programu.

V programu DofE se nesoutěží mezi sebou, ale mladí lidé ve věku 13 - 25 let překonávají  sami sebe a tím si rozšiřují své hranice. K cíli je dovede hlavně odhodlání a vytrvalost. Překonání sebe sama i vlastních očekávání se pak pro mladého člověka stane tou největší odměnou. Za svou píli jsou navíc oceněni prestižním certifikátem s mezinárodní platností, který obdrží na slavnostní ceremonii od významné osobnosti.

Pro získání více informací kontaktujte pana Zdeňka Hendrycha (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 2021

09.02.2021

V letošním roce se školního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zúčastnilo přes 40 žáků 9. ročníků. Nejlepší 3 si vybojovali účast v kole Karlovarského a Plzeňského kraje. Děkuji všem deváťákům za účast a 3 reprezentantům za přípravu. Ta se zúročila ve 2. místě Ekateriny Popové a 3. místě - Jiřího Kopeckého.

chemik

Evropský den jazyků 2020

06.10.2020

Od roku 2001 se každý rok slaví 26. září Evropský den jazyků. Protože jsme škola s rozšířenou výukou jazyků, nemohli jsme ani letos u oslav chybět. A slavili jsme celý týden! Do jazykových her, soutěží a on-line úkolů se zapojil celý 2. stupeň pod vedením svých učitelek německého jazyka.

 

Informace pro rodiče předškoláků

26.06.2020

Informace ke stažení - zde

 

 

 

 

Výsledky soutěže NJ

26.06.2020

 V průběhu měsíců březen – květen probíhala korespondenční soutěž Spaß mit Deutsch v německém jazyce pro 6. – 8. ročníky. Do soutěže se zapojilo celkem 57 žáků. Včera proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů a předávání cen, které do soutěže věnovalo město Sokolov, naše škola a nakladatelství Hueber. Sponzorům děkujeme a soutěžícím gratulujeme!

Výsledky - zde

 

Žáci přijati do prvního ročníku 2020/2021

30.04.2020

Rozhodnutí o přijetí do 1. ročníku si mohou zákonní zástupci vyzvedávat v kanceláři školy - od 25. 5. v době od 7:00 do 15:30 hodin.

Seznam žáků přijatých do prvního ročníku pro školní rok 2020/2021 - zde 

Zákonní zástupci si mohou rozhodnutí o přijetí vyzvedávat od úterý 5. 5. 2020 v kanceláři školy od 7 do 12 hodin. 

 

Včelařský kroužek

28.04.2020

Včelaříci,

Na střeše školního dvora nám už bydlí včely, daří se jim natolik dobře, že bylo nutné jejich bydlení rozšířit – narodilo se nám hodně miminek – tak už jsme na dvou nástavcích. Pro zvelebení okolí úlu (včelí zahrádka) by se nám hodilo několik truhlíků. Napadlo mě, že by každý z vás mohl doma připravit svůj truhlík (můžete i více). Do truhlíku dejte rostliny, které se vám líbí, vhodné jsou medonosné, je fajn mít i trvalky. Truhlíky můžete nechávat u pana Šiby, rozmístím je po zahrádce a budu je pravidelně zalévat. Truhlíky si můžete podepsat, až se otevře škola, snadno si ten svůj najdete. Pokud se někdo chcete podívat na včely, napište, domluvíme se po jednom na odpoledne, jen musíme dodržovat nařízená opatření. Možná se nám podaří připravit malý farmářský trh, dám vědět.

Ředitel školy

Mgr. Petra Šišková
352 324 053
petra.siskova@2zs-sokolov.cz

Zástupce ředitele

Mgr. Hana Flenerová
352 324 054
hana.flenerova@2zs-sokolov.cz

Školní jídelna

Veronika Petříková
352 324 067
2.vydejna@seznam.cz

Školní družina

Barbora Malá
352 324 056
barbora.mala@2zs-sokolov.cz