Jarní jarmark radosti 2022- Pobyt Dolmen

20.09.2022

V měsíci květnu a červnu vyjeli naši klienti v doprovodu asistentů na rekreační pobyty s dobrodružným programem. Pobyt byl zaměřený především na společné sdílení a aktivity. Klienti vyrazili ve 2 skupinách vždy se dvěma pracovníky. Pro tento účel využili finanční dar z Jarního jarmarku radosti, který se konal v dubnu na 2. ZŠ v Sokolově a pořádala ho škola ve spolupráci se Společností Dolmen. Tímto ještě jednou děkujeme všem, kteří přispěli. Zde je něco málo o tom, jak si to užili.

1. skupina strávila pobyt na Horním hradě nedaleko Ostrova. Měli skvělé ubytování v hradních prostorách. Chodili na procházky krásnou přírodou, prohlédli si všechny prostory hradu, kam měli neomezený přístup během celého pobytu. Prošli botanickou zahradu a arboretum, vystoupali na hradní věž, navštívili Zámecký vrch a jeho vznosnou novogotickou kapli. Jeli na výlet do Ostrova, podívali se na staré město, viděli výstavu obrazů a ruční práce, nakoupili suvenýry, poseděli v proslulé cukrárně a prošli zámecký park. Na hradě také opékali buřty a na závěr si pro ně asistentky připravili noční bojovou hru i se strašidly, prošli i strašidelné sklepení. O zážitky nebyla nouze, všem se pobyt moc líbil.

2. skupina vyrazila o něco dál, vydali se na sever naší republiky do Jizerských hor. Ubytováni byli ve stylové chalupě Rychtářův statek v Raspenavě. Tato skupina se zaměřila na turistiku a s ní spojený pohyb. Vydali se do Krkonoš na Mumlavské vodopády, navštívili Harrachovské skokanské můstky a někteří nadšenci na ně i vystoupali. Krásným a voňavým zážitkem byla levandulová farma Levandulovna. Chybět nesměla ani liberecká ZOO s bílými tygry. Nejstarší klientce, která většinu náročných aktivit zvládla, je 68 let. Ona i všichni ostatní si pobyt náramně užili a budou na něj s radostí vzpomínat.

Cambridgeské zkoušky na Centrálce

20.09.2022

Stalo se již tradicí, že žáci druhého stupně naší školy mají možnost vždy v květnu absolvovat Cambridgeské zkoušky z anglického jazyka. Mezinárodní certifikáty Cambridge English jsou nejuznávanější jazykové zkoušky na světě a představují oficiální doklad o dosažené úrovni angličtiny. Naši žáci se na zkoušky připravují v průběhu celé školní docházky, skládají je v 8. a 9. ročníku, a to na úrovni A2 - B1 Evropského jazykového rámce. Letos se zkoušek zúčastnilo 25 žáků - z toho 8 žáků zvládlo úroveň B2, 13 žáků úroveň B1 a 4 žáci úroveň A2. Výstupem žáků základní školy v prvním cizím jazyce je úroveň A2. Většina testovaných tak v podstatě zvládla úroveň maturitní zkoušky (B1). A to nejlepší na konec - střední školy mohou uznat tento certifikát jako náhradu za školní část maturity v angličtině! Není super mít část maturity už na základní škole? Všem našim žákům moc gratulujeme a děkujeme učitelům a lektorům angličtiny za přípravu!

Okresní kolo - Minitenis 2022

20.09.2022

Dne 15.9. se konalo okresní kolo Minitenisu pro žáky 1. stupně, kteří se umístili na krásném 2. místě.

Účastnili se: Kadeřábková Karin 2.C, Rybová Vivien 2.C, Roudnická Nela 3.C, Novotný Max 5.A, Jezberová Emma 5.A, Rybová Ellen 5.A, Matoušková Adéla 5.B

V soutěži se dále nepostupuje.

2. jarní jarmark radosti na Centrálce

06.04.2022

V sobotu 2. 4. se na naší škole konal po dvouleté pauze způsobené coronavirem 2. jarní jarmark radosti. Ve spolupráci se Společností Dolmen, z. ú., jsme v celé škole vytvořili prostor pro prodejce jarního, velikonočního a jiného krásného zboží, pro workshopy, kde si děti i dospělí mohl ozdobit třeba pštrosí vejce, namalovat mandalu, odlít mýdlo, svíčky apod. Jarmark nabídl také celou řadu přednášek, vystoupení, dokonce interaktivní cirkus. Od 10 do 17 hodin školou prošlo 3340 návštěvníků, někteří v ní strávili celý den. Cílem jarmarku radosti je udělat někomu radost. My jsme se rozhodli, že chceme udělat radost jednak klientům Dolmenu, kteří by si moc přáli vyjet v létě na společný rekreační pobyt na horské chalupě. Dále, protože dlouhodobě spolupracujeme s Canisterapií Stránský, jejichž pejskové pomohli spoustě našich žáků při návratu zpátky do školních lavic, bychom chtěli udělat radost i jim. Stránští jsou lidé, kteří dlouhá léta pomáhají ostatním. Sami mají těžce nemocného báječného kluka Bohouška, který by moc rád jel k moři. A vzhledem k událostem na Ukrajině jsme se rozhodli také podpořit děti zasažené válkou prostřednictvím Dětského fondu UNICEF. Všechny cíle budou beze zbytku splněny. Pomocí jarmarku se totiž podařilo vybrat neskutečných 135 000 korun. Kromě radosti přináší náš jarmark i další přidané hodnoty. Učí naše žáky pomáhat. Pomáhat v rámci svých možností. Děti zjišťují, že zapojením se do této (a nejen této) charitativní akce mohou pomoci změnit život někomu jinému. Udělat ho lepším. Učí se pomáhat slabším a potřebným. Atmosféra na jarmarku byla fantastická. Vytvořili ji jak návštěvníci, tak účinkující, prodejci a organizátoři. Dobrovolníci mění svět! Tak zase za rokJ.

 

V.I.P SOKOLOVÁCI město kde žiju já i ty | NA CENTRÁLCE V SOKOLOVĚ PROBĚHL JARMARK RADOSTI | Facebook

Sokolov: Jarmark na Centrálce navštívilo 3.340 lidí (TV Západ) - YouTube

 

PREZENTACE HUDEBNÍHO KROUŽKU, ZOBCOVÝCH FLÉTEN  A ŽÁKŮ ŠKOLY (HOSTÉ) V RÁMCI  JARMARKU RADOSTI 2.4. 2022

 jarmark1

 jarmark2

jarmark3

Projekt Vikoušek

23.02.2022

Projekt zaměřený na prohlubování empatie pokračuje

Po téměř dvouleté nucené pauze se na naší škole opět rozjel projekt zaměřený na prohlubování empatie u dětí mladšího školního věku. Projekt je inspirován kanadským programem The roots of empathy, jehož cílem je společné sdílení prožitků z pravidelných návštěv miminka s rodičem. Na projekt Agátka tak navázal projekt Vikoušek. Vikoušek je čtyřměsíční kojenec, který se svou maminkou pravidelně každý týden navštěvuje třídy 1. stupně. Děti se s miminkem seznamují, pozorují ho, mohou se ptát na vše, co je zajímá. S přibývajícími návštěvami budou moci sledovat, jaké pokroky miminko dělá, jak se rozvíjí, co vše během velmi krátké doby naučí. Učí se chápat, že miminko má svoje potřeby, režim rodiny (a teď i třídy, kterou navštíví) se řídí podle něj, že je třeba mít velkou trpělivost při péči o něj apod. Návštěva Vikouška, stejně jako návštěvy Agátky v roce 2019 před pandemií přispívají k dobrému klimatu nejen ve třídách, ale v celé škole. Děti i dospělí se na miminko každé úterý moc těší a vypadá, že se těší i Vikoušek, kterému pozornost dětí dělá dobře. Po těžké práci ve třídách (přece jen – podnětů je spousta) pak spí jako dudek. A to těší zase jeho maminku. Jsme moc rádi, že jsou návštěvy opět možné a děkujeme Vikuškovým rodičům, že jsou ochotni se s námi dělit o to nejcennější, co mají.

Jarní jarmak radosti 2022

31.01.2022

Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím formuláře (Formulář je pouze pro prodejce a vystupující ).

Blank Quiz - Formuláře Google

jarmark

Hudební kroužek v roce 2021

16.12.2021
V rámci hudebního kroužku jsme 7.12. natočili vánoční hudební přání pro DOP Dolní Rychnov a DKS ve Svatavě. 
HUDEBNÍ KROUŽEK A KROUŽEK HRY NA ZOBCOVOU FLÉTNU PŘEJÍ KRÁSNÉ VÁNOCE A VŠE NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU 2022
 
hudba6
 
hudba7
 

Vánoční zpívání 2021

15.12.2021
Dne 14.12 se uskutečnilo vánoční hudební matiné pro I.st naší školy v interpretaci housle- Mgr. Taťána Uhlíková, viola - Mgr. Eva Mokrá dipl.um.  V programu zazněli tradiční vánoční koledy.
hudba1
 
hudba3
 

Předvánoční andělská burza na Centrálce 2021

01.12.2021

Stalo se již pravidlem, že každý rok před Vánocemi pořádá žákovský parlament ZŠ Sokolov, Rokycanova 258, burzu hraček. Po loňské pauze způsobené coronavirovou epidemií se burza letos opět uskutečnila. Děti celý týden nosily hračky, knížky, hry a plyšáky, které se v následujícím týdnu prodávaly. Poprvé v historii burzy bylo zboží vyprodáno již ve čtvrtek. Celkový výtěžek činí 25 000 korun. Děti vybraly v rámci nadace Dobrý anděl holčičku Izabelku z Plzeňska, která trpí leukémií, a rozhodly se jí a její rodině věnovat 20 000 korun. Částka 5000 korun bude věnována Zdravotním klaunům, kteří jezdí po nemocnicích a pomáhají rozveselit a pobavit hospitalizované děti. Všem, kteří se na přípravě a realizaci burzy podíleli, moc děkujeme a přejeme klidný adventní čas.

Dítě Česka 2021

23.11.2021

Jenda Žák získal ocenění Dítě Česka.

Za co Jenda ocenění Dítě Česka dostal? Tak se podívejte. Porota byla opravdu nadšená. A protože byla složená ze samých skvělých lidí (od akademiků po vrcholové sportovce), je to opravdu pocta. Jendu čeká v průběhu příštího roku intenzivní (spolu)práce s UNICEFem.

Facebook

Vítězové ankety Dítě Česka: mladá budoucí lékařka a čtrnáctiletý biolog aktivista | UNICEF Česká republika

Předvánoční andělská burza 22.11.-26.11. 2021

22.11.2021

Předvánoční andělská burza

Z důvodů horšící se epidemiologické situace na naší škole je třeba, aby děti měly v učebně Př-Z při nákupu ochranu úst a dýchacích cest. Bez ní nebudou vpuštěny.

Juniorská vědecká konference

08.11.2021
 Již potřetí se žák naší školy Jan Žák účastnil Juniorské přírodovědné konference pořádané Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy. Poprvé byl účastníkem konference jako žák 6. ročníku s tématem Ohrožené druhy. Podruhé pak v roce 2019, kde prezentoval téma Srovnání českých zoologických zahrad. V roce 2020 se konference z důvodu koronavirové epidemie nekonala, ale 6. 11. 2021 se Jenda na 10. ročníku pochlubil svým výzkumem na téma Domácí ornitologie. K tomu mu paradoxně pomohla pandemie v roce 2020, kdy se v době distanční výuky začal věnovat ve větší míře zkoumání ptáků, kteří k němu přilétali na zahradu krmítko. Kromě této aktivity pak na jaře 2021 přišel s nápadem na vytvoření únikové hry, díky níž se nastartovala akce s názvem ZPRCHA. Ta byla zaměřena na pomoc zoologickým zahradám, které byly v době lockdownu zavřené a chyběly jim finanční prostředky. Během akce, do které se zapojila velká část Sokolováků, se vybralo 125 000 korun.
 
 

Praktická chemie 2021

29.09.2021
V sobotu 25.9. se žáci 9. ročníků v rámci projektu Praktické chemie zúčastnili exkurze do areálu řemesel firmy Botanicus v Lysé na Labem. Mohli si zde vyzkoušet výrobu svíček, mýdel, rýžování zlata, výrobu ručního papíru a kromě dalších řemesel si prohlédli za krásného počasí botanickou zahradu. Vyrýžované zlato bude podrobeno bedlivému zkoumání v rámci laboratoří Praktické chemie.
 
Taťána Uhlíková, Mgr.
 
 
 
DSC06834 2
 
DSC06832 2
 
DSC06831 3
 
DSC06828 2
 

Ředitel školy

Mgr. Petra Šišková
352 324 053
petra.siskova@2zs-sokolov.cz

Zástupce ředitele

Mgr. Hana Flenerová
352 324 054
hana.flenerova@2zs-sokolov.cz

Školní jídelna

Veronika Petříková
352 324 067
2.vydejna@seznam.cz

Školní družina

Barbora Malá
352 324 056
barbora.mala@2zs-sokolov.cz