V sobotu 2. 4. se na naší škole konal po dvouleté pauze způsobené coronavirem 2. jarní jarmark radosti. Ve spolupráci se Společností Dolmen, z. ú., jsme v celé škole vytvořili prostor pro prodejce jarního, velikonočního a jiného krásného zboží, pro workshopy, kde si děti i dospělí mohl ozdobit třeba pštrosí vejce, namalovat mandalu, odlít mýdlo, svíčky apod. Jarmark nabídl také celou řadu přednášek, vystoupení, dokonce interaktivní cirkus. Od 10 do 17 hodin školou prošlo 3340 návštěvníků, někteří v ní strávili celý den. Cílem jarmarku radosti je udělat někomu radost. My jsme se rozhodli, že chceme udělat radost jednak klientům Dolmenu, kteří by si moc přáli vyjet v létě na společný rekreační pobyt na horské chalupě. Dále, protože dlouhodobě spolupracujeme s Canisterapií Stránský, jejichž pejskové pomohli spoustě našich žáků při návratu zpátky do školních lavic, bychom chtěli udělat radost i jim. Stránští jsou lidé, kteří dlouhá léta pomáhají ostatním. Sami mají těžce nemocného báječného kluka Bohouška, který by moc rád jel k moři. A vzhledem k událostem na Ukrajině jsme se rozhodli také podpořit děti zasažené válkou prostřednictvím Dětského fondu UNICEF. Všechny cíle budou beze zbytku splněny. Pomocí jarmarku se totiž podařilo vybrat neskutečných 135 000 korun. Kromě radosti přináší náš jarmark i další přidané hodnoty. Učí naše žáky pomáhat. Pomáhat v rámci svých možností. Děti zjišťují, že zapojením se do této (a nejen této) charitativní akce mohou pomoci změnit život někomu jinému. Udělat ho lepším. Učí se pomáhat slabším a potřebným. Atmosféra na jarmarku byla fantastická. Vytvořili ji jak návštěvníci, tak účinkující, prodejci a organizátoři. Dobrovolníci mění svět! Tak zase za rokJ.

 

V.I.P SOKOLOVÁCI město kde žiju já i ty | NA CENTRÁLCE V SOKOLOVĚ PROBĚHL JARMARK RADOSTI | Facebook

Sokolov: Jarmark na Centrálce navštívilo 3.340 lidí (TV Západ) - YouTube

 

PREZENTACE HUDEBNÍHO KROUŽKU, ZOBCOVÝCH FLÉTEN  A ŽÁKŮ ŠKOLY (HOSTÉ) V RÁMCI  JARMARKU RADOSTI 2.4. 2022

 jarmark1

 jarmark2

jarmark3