1.A - školní rok 2018/2019

 

Milí žáci a rodiče, vítám Vás na stránkách naší třídy.

 

Najdete zde důležité informace,  učivo pro nemocné, i informace ze živata naší třídy..

Přeji všem úspěšný školní rok 2018/2019,  

vaše třídní učitelka Mgr. Michaela Frýdlová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel: 352 324 050

 

 

Výsledek obrázku pro obrázky školák

 

Různé:

ZDRAVÉ SVAČINY NA CENTRÁLCE

Vážení rodiče,

od 15. října nabízíme prodej zdravých svačinek z Dolmen Oázy Sokolov! Na stránkách školy vyplníte jednoduchý formulář, v němž Vy na týden dopředu a na každý den můžete vybrat ze široké nabídky. V daný den, v daný čas si dítě svačinku ve škole vyzvedne a zaplatí. Svačinky jsou vyráběné z čerstvých a kvalitních surovin. Svačinky je třeba objednat vždy do čtvrtka do 10:00. První svačinky budou k prodeji v týdnu od 15. 10. do 19. 10., je tedy nutné na tento týden objednat nejpozději ve čtvrtek 12. 10. do 10:00.

Postup pro objednání: Na stránce www.2zs.sokolov.cz najdete v horní liště SVAČINY. Po kliknutí se objeví objednávkový formulář. Vyberete z nabídky (na jeden den, nebo na celý týden, jak chcete), doplníte údaje o Vašem dítěti, kontaktní mail a telefon na Vás jako zákonného zástupce a odešlete objednávku. Na danou e-mailovou adresu Vám přijde rekapitulace objednávky. V momentě, kdy objednávku odešlete, STÁVÁ SE ZÁVAZNOU!

Stornovat objednávku je možné vždy týden dopředu do čtvrtka do 10:00 na e-mailové adrese:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V případě, že svačinu objednáte a dítě nebude ve škole, je třeba, abyste ji přesto zaplatili.

Z organizačních důvodů Vás žádáme, abyste (zvlášť malým dětem) řekli, jakou svačinu v daný den má. Urychlí se tím výdej svačin. U mladších žáků je možné toto zapsat, např. do notýsku.

 

Akce na leden 2019:

9.1. - Návštěva výstavy Lego v zámečku - 30 Kč si platí žáci

 

O učivu:

25.9.

Začínáme číst slabiky. Zatím jenom ma, má - přeháníme dlouhé á, abychom je rozlišili. Je třeba číst doma každý den chvilku. Domácí úkol ze čtení bude i na víkendy. Hledejte klidně slabiky kdekoliv v textu, mohou je kroužkovat, v časopisech, novinách.

Stále procvičujeme sluch - hrajeme na roboty, říkám slova po hláskách, je třeba to trénovat - p-e-s, l-e-s, apod.

3.10.

Psaní - začli jsme psát prvky písmen, do sešitu Moje první psaní a dnes i do klasického malého sešitu s pomocnými linkami. Při psaní dbejte na dodržování řádku, mezer mezi tvary, správnou velikost tvarů. Dejte dětem dostatek času, převažuje pečlivost nad rychlostí. Od této chvíle bude psaní často i za domácí úkol. Povedené práce budou již odměněny jedničkou.

7.10.

Psaní tiskacích písmen - po dětech chci pouze psaní velkých tiskacích písmen (M,A,L), malá nemusí umět psát. Způsob psaní M - nejdříve postranní čáry shora dolů a poté spojujeme uprostřed. Budou-li to psát jinak a bude to vypadat hezky, nevadí to.

Domácí úkoly na víkend - dávám obvykle jenom čtení, pouze pokud někomu nejde něco jiného, dostane to domů k procvičení přes víkend. 

17.10.

Platby za zájmové kroužky - děti navštěvující ZK nosí domůprůběžně lístečky s informaí o platbě za kroužky. Je třeba aby měly peníze u sebe, v peněžence v aktovce, vysvětlím jim, kdy a kde platbu uhradit. Nemusíte kvůli tomu osobně do školy.

Ode dneška je otevřen školní bufet, kde si mohou děti o malé přestávce kupovat dobroty. Ke koupi jsou zdravé pamlsky - tyčinky nebo třeba amarantové kroužky, od příštího týdne by to měla být i malá mlíčka. Sortiment se bude postupně rozšiřovat podle toho, o co bude největší zájem. Ceny se pohybují do 20 Kč.

11.11.

Prv - učíme se nyní o rodině - každé dítě by mělo vědět, čím jsou jeho rodiče a co je náplní jejich povolání; dále musí znát svou přesnou adresu bydliště a datum narození i s rokem narození; mimo to by už měly znát dny v týdnu a měsíce v roce; také by si měly umět zavázat tkaničky.

Čj - při psaní jsme začli psát diktáty psacích písmen, přidáme postupně slabiky; píšeme také opis - v sešitě označeno O, žáci opisují z tabule; čeká nás nejtěžší varianta a to je přepis - v sešitě značeno P, žáci přepisují tiskací text psacím písmem;

 16.11.

Dnes děti dostaly domů Slabikář - je třeba jej obalit a podepsat. V pondělí dostanou ještě pracovní sešit ke Slabikáři, budou ho nosit domů pouze s DÚ, jinak bude zůstaávat ve škole, aby neměly těžkou aktovku. ŽA už není třeba nosit do školy. 

 

19.12.

Jednotlivé děti postupně dostávají papír, že mohou psát perem. Pero je plnící s klasickým hrotem. Pokud perem udělají chybu, nebudou zmizíkovat, chybu podtrhnou čarou a nad to napíší správné písmeno. Chyby ani neškrtat.

 

ÚKOLY PRO NEMOCNÉ:

 

20.12.

Čj - písanka str. 15/4 řádky; slabikář str. 17/červená tužka, 18/básnička, obrázek - povídání, slabiky a slova pod obrázkem; přes prázdniny si číst na str. 19/slova nahoře, domeček, slova ve sloupcích po straně;

M - učebnice str. 62/9,10, 70 celá;

 

8.1.

Čj - písanka str 16, str 18/4řádky; PS str. 8; slabikář str. 19;

M - učebnice str. 67;

 

11.1.

Čj - písanka str. 18, 194 řádky; písmeno v, V; PS str. 9;

M - učebnice str. 72, 73/ psaní 8 - 4 řádky;

 

 

 Čert a Mikuláš 7.12.2018

č1

č2

č3

č4

 

Výuka

1a1

1a2

1a3

1a4

1a5

1a6

1a7

1a8

3.9.2018

 

IMG 20180903 084323