8.B - školní rok 2017/2018

Vítejte na stránkách třídy VIII.B

Třídní učitelka : Drahomíra Špicnerová

kabinet Čj telefon352 324 059

45 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Konzultační hodiny: pátek 13.30 - 14.00 hod. Je nutné se předem ohlásit.

Jiný termín a čas lze sjednat kdykoli po předchozí domluvě.

Prosím, omlouvejte nepřítomnost Vašich dětí telefonicky do kabinetu Čj 352 324 059

(možno zanechat i vzkaz) nebo elektronicky na moji e-mailovou adresu.

Zastupující učitel v době mé nepřítomnosti je  Mgr. Jana Brabencová, tel. 352 324 057.                                                                   1.9. šp

Děkuji.                                                                                                                                                                                                       


AKTUÁLNÍ INFORMACE

DOUČOVÁNÍ z Čj: každý pátek od 7.00 hod

DOUČOVÁNÍ z M: každé pondělí a středu od 7.00 hod + individuálně dle domluvy 


Akce červen 2018

4.6. Chemie - Projektový den 

11.6.Chemie -  Projektový den 

12.6. Akce ŠP : Červený den

21.6. Školympiáda - školu reprezentují vybraní ž., inf. budou upřesněny

28.6. Odměňování žáků na šk. dvoře

         Poslední zvonění 9.tř. v klášteře 

29.6. Vysvědčení


Akce květen 2018

1.5. Státní svátek

7.5. Ředitelské volno

8.5. Státní svátek

10.5. Školička

11.5. Rámování obrazů pro seniory, DOP Dolní Rychnov - pochvala pro Katku H., děkuji!!!za pomoc.

17.5. Školička


úterý 22.5. Školní výlet Koněpruské jeskyně - TEPfaktor Chotilsko, cena 700,- Kč                                                               Trasa: Sokolov – Koněpruské jeskyně – Tepfaktor Chotilsko – Sokolov                                

                                                  7.15  hod – 21.00 hod

                             (http://chotilsko.tepfactor.com/cze/skoly).

Tepfaktor 14.00 – 18.00 hod  379,- / Koněpruské jeskyně 70,- ,/ cestovné 310,-/ – 60,-Kč SRPŠ

Sraz:      7.15 hod před školou, ul. Rokycanova (zastávka autobusu MDH)

Odjezd: 7.30hod

Cca kolem 11 hod Koněpruské jeskyně ( rezervace – 2 skupiny) 

14.00 hod – 18,00 hod TEPfaktor Chotilsko (rezervace), 5 členné týmy

Předpokládaný příjezd ke škole kolem cca 21 hod  ( tel. sdělení, že projíždíme KV)

S sebou:  Na převlečení - pohodlné sportovní oblečení + SPORTOVNÍ OBUV ( jako na Tv - krytý prostor ).

Jídlo na celý den, pití, kapesné, léky proti nevolnosti , deštník, větrovka nebo bunda (jeskyně kolem 10° C),

ručník + hyg.potřeby – možnost využití sprchy.

Zastávky na benzinových stanicích + na trase zpět - McDonald´s.    KARTIČKA POJIŠTĚNCE 


23.5. - 31.5.  Výměnný pobyt Německo  

28.5.  "Společně německy" - hodina Nj v 6.B vedená Luckou a  Sárou 

          "Čteme společně" - s 1.tř. a žáky z Německa

30.5. Planeta Země  Myanmar, 70,-Kč

31.5. Divadlo "Fenomén Karel Čapek" (50,- plac. SRPŠ) od 11.10 hod, doprovod p.uč. Šišková


týden 28.5. - 1.6.

pondělí 28.5.  3.hod Čj - "Čteme společně" 

                     3.hod Sára a Lucka - Nj 6.B                 

středa 30.5. Planeta Země - 1.hod Čj = M

                                          2. hod - 4. hod: odchod do kina Alfa, od 10 hod program( 1 hod)

                                          po návratu 5. a 6. hod pokračuje výuka dle rozvrhu, doprovod tř.uč.

čtvrtek 31.5. MDK od 11.10 hod "Fenomén Karel Čapek",

                   výuka pokračuje dál podle rozvrhu, doprovod p.uč. Šišková


týden 21.5. - 25.5.

pondělí 21.5.  nezapomeň si včas odhlásit oběd ve ŠJ na úterý 22.5.

             M: nezapomeň si nosit pomůcky na geometrii

úterý 22.5.    školní výlet -viz info. lístek

čtvrtek 24.5.  M dú PS 221/5 množina bodů dané vlastnosti

                    4.hod Ch = Vv

                    Rjv + Pfv dle rozvrhu, skupina Pchv rozdělena

                    výuka do 14.25 hod pro ty, co budou mít podepsanou ŽK.

pátek 25.5. M + Čj doučování od 7.00 hod

                 M - dú: množina bodů dané vlastnosti - projdi si cvičení v PS, která jsme společně řešili ve škole

                       + pročti a promysli si tabulku k danému tématu viz PL a učebnice

                  Nj -PL: číst a překládat  utvořené věty - př.jm. po členu určitém = testík

                             procvičuj př.jm. po členu neurčitém - viz PL tabulka

                             rozhovor z minulého týdne "V obchodě" 


týden 14.5. - 18.5.

pondělí   14.5.  DOUČOVÁNÍ M OD 7.00 HOD ( oprava SP)

                      M - nezapomeň pomůcky na geometrii

                      Čj + Voz - návštěva DOP Dolní Rychnov

                      M- PS 159/1, 160/2 - dokončit cvičení

úterý      15.5. doučování M od 7.00 hod

středa    16.5. M douč. + oprava SP od 7.00 hod

                       Čj - p.uč. Brabencová 

                       Ch - poslední doučování

                      M-PS3 219/1,2

                      Z- uč.59 vypsat přírodní podmínky do sešitu

čtvrtek   17.5.  M dooč. + oprava SP od 7.00 hod

                       Vv odpadá, výuka do 14.25 hod. Podpis ŽK. 

                      celá třída má Rjv

                      M-PS3 219/3, 4

                      ČJ-PS 39/1a, 41/6

pátek 18.5.      Čj douč. od 7.00 hod

                       M douč. od 7.00 hod

                       NJ (1. skupina) - naučit se rozhovor - výběr ze dvou - viz PL

                      M- PS3 220/ - dokončit stránku - kdo měl pomůcky, 1 cvičení 


týden 7.5. -

pondělí 7.5. Ředitelské volno

úterý    8.5. Státní svátek

středa   9.5. Cmv = Z                                                                                                                       4.5.šp.

AKTUÁLNÍ ZMĚNA :

2.HOD Z - KONCERT V MDK, VÝUKA DO 11.45 HOD.- TEL. SOUHLAS RODIČŮ.                            9.5.  ŠP.

             4.hod spoj. Aj

čtvrtek 10.5. 4.hod Ch = Vv

                    skupina Rjv + Pfv výuka do 14.35 hod

                    skupina Pchv výuka do 12.35 hod. Podpis ŽK.

                    Na hodiny Ch a Pchv je nutné z bezpeč. důvodů nosit ochranný oděv a přezůvky!!!

                   M-PS 151/12

                   ČJ- uč. 78 text - dokončit (počet přísudků-vypsat, graf, s. podřadné/souřadné)

                    Školička - vybraní žáci 

pátek 11.5. Čj doučování od 7.00 hod

                    M doučování od 7.00 hod                                                                                                 4.5.šp.


týden 30.4. - 4.5.

pondělí 30.4. Ředitelské volno z organizačních důvodů. 

úterý     1.5. Státní svátek 

středa    2.5. Z=D

pátek     4.5.   M doučování od 7.00 hod

                     Čj doučování od 7.00 hod

M   slovní úlohy viz PL (web.str. školy - předměty - M 8.r.) - procvičuj si.

Nj  PL- přídavná jména, slovní zásoba "Oblečení"


týden 23.4. - 27.4.

pondělí 23.4. 5.hod Čoz = Vv

                     M doučování ( ind. dle potřeby)

                     Čj + Voz návštěva DOP Dolní Rychnov

úterý 24.4.     M doučování + procvičování , opravy SP od 7.00 hod

středa 25.4.    M doučování + procvičování , opravy SP od 7.00 hod

                     M-PS 150/A-9

                     Z-PS 48

čtvrtek 26.4. výuka do 14.35 hod, podpis ŽK.

                    začíná Školička pro nastávající prvňáčky - přihlášení u p.uč. Beňadikové

                    M- PS2 148/A-4 

                    ČJ-PS 46 celá

pátek 27.4. info: školní výlet cena 700,- Kč

                  Prosím, nezapomeň přinést lístek- souhlas rodičů. (náhradníci, doplnění autobusu)

                  M slovní úlohy řešené rovnicemi

                  Nj přídavná jména po členu určitém


 týden 16.4. - 20.4.

pondělí 16.4.  Přednáška o EU 10 - 11.40 hod, dohled p.uč. Šišková

Výtvarná soutěž Den Země na téma "Na křídlech ptáků": 3.m. Pavlína Kleinová - BLAHOPŘEJEME!!!

úterý   17.4. Schůzka SRPŠ od 15.30 hod ve třídě 2.B - p. Jančoková, děkuji! zástup p. Michlová

                     M - rovnice ve slovních úlohách

                     M doučování od 7.00 hod

                     M - PS2 146/C-5

středa 18.4.  M doučování od 7.00 hod

                    1. hod M

                    3. hod Čj - čtení s prvňáčky

                    M- PS2 14O/C-12 

                    Z - PS Jihočeský kraj, PL- vypsat řetězy slov 

čtvrtek  19.4. Třídní schůzky od 16.30 hod v naší třídě.

                     Z důvodu pedagogické rady se nekoná odpolední vyučování.

                    ČJ-PS 36/1

pátek 20.4.   Nj - Kleidung, slovní zásoba

                   M rovnice - slovní úlohy viz PS 148... ty, které jsme řešili, promysli..(SP)


týden 9.4. - 13.4.

pondělí 9.4. M možnost doučování od 7.00 hod

Svět záchranářů Karlovy Vary -info viz letáček, sraz ve třídě - odjezd v 8.30 hod

(příjezd cca ve 13 hod, s sebou pohodlné oblečení, svačinu, pití)

úterý   10.4. Matyáš - dopravní soutěž  

                   M - doučování od 7.00 hod

středa 11.4. Čj = M = příprava na PP

čtvrtek 12.4. Čj čtvrtletní písemná práce                    

                     M doučování od 7.00 hod 

                      odpolední vyuč. 1. Pchv - p.uč. Marešová (celá třída), 2. Vv

pátek 13.4. M čtvrtletní písemná práce

                    Z- PS 45, 46


týden 2.4. - 6.4.

pondělí 2.4. státní svátek

úterý    3.4. M - lineární rovnice, ekvival. úprava rovnice

                  Nj - předložky (opak,PL)

středa  4.4. ČJ=M

                  Martin Č. - okresní soutěž -fyzikální  olympiáda 

                  Martinovi gratulujeme k nádhernému 1.místu!!!!!

                  F- dodělat PL

čtvrtek 5.4. M doučování v 7.00 hod 

                 výuka do 14.25 hod (není VV)

                 M- sešit, dopočítat rovnici

                 ČJ- PS 35/3

pátek   6.4. M doučování v 7.00 hod

                 výuka do 12.35 hod (ČJ=Z), podpis ŽK.

                 M školní kolo Pythagoriády ( 4.hod v učebně chemie - Kristýna, Dominika, Adéla, Michal,Matyáš)


Akce duben 2018

2.4.  Velikonoce - státní svátek

6.4.  Školní kolo Pythagoriády

9.4. Svět záchranářů KV

10.4. Dopravní soutěž

16.4. Přednáška o EU 

17.4. Schůzka SRPŠ

19.4. Třídní schůzky 

21.4. Den Země DDM Sokolov

26.4. Školička

30.4. Ředitelské volno z organizačních důvodů.

Akce březen 2018 

5.3.   krajské kolo v konverzaci v Nj - Lucka

15.3. okresní kolo v recitaci - Dominika Ž., DDM Sokolov

20.3. krajské kolo - dějepisná olympiáda - Vítek, Cheb

21.3. - 26.3. zájezd Anglie 

22.3. Den otevřených dveří

23.3.  krajské kolo - zeměpisná olympiáda -  DDM Sok., Pavlína

28.3. Ředitelské volno z organizačních důvodů.

29.3. - 2.4. Velikonoční prázdniny


týden 26.3. - 30.3.

pondělí 26.3. 8.A + 8.B spojena, rozvrh dle 8.B

                    M lineární rovnice PS 2, dú PS 135 - poslední 3 rovnice se zkouškou

úterý    27.3. návrat "Angličanů" - těšíme se na vás!!!

                    M PS 137/5 (dokončit cvičení)

                    ČJ PS 35/5, (4)

                    AJ 1. skupina dodělat PL

středa  28.3. ředitelské volno, podpis ŽK.

čtvrtek 29.3. a pátek 30.3. velikonoční prázdniny + pondělí 2.4.


týden 19.3. - 23.3. 

pondělí 19.3. M doučování od 7.00 hod

                    M - PS 3  rýsovací potřeby!!! Kalkulačka!

                    M - dú: PS 204/17

Matematický klokan - blahopřejeme Martinovi Č. ke krásnému 2.m. ( kategorie 8. a 9. tř.)

úterý 20.3. M doučování od 7.00 hod

                 výuka do 14.35 hod (není Hv).Podpis ŽK.

Krajské kolo v D olympiádě -  Vítkovi  blahopřejeme ke krásnému 4.m. 

středa 21.3. výuka do 11.40 hod.

                     M možnost doučování od 11.40hod

čtvrtek 22.3. výuka do 12.35 hod. Podpis ŽK.

                      M možnost doučování od 7.00 hod nebo od 12.35 hod 

Ve čtvrtek a v pátek jsou spojeny třídy 8.A a 8.B, rozvrh dle tř.8.B (zájezd Anglie - 9 ž.)

pátek 23.3. krajské kolo v Z olympiádě - Pavlína

                    Pavlíně blahopřejeme ke krásnému 4.m.

21. - 26.4. zájezd Anglie


 týden 12.3. - 16.3.

pondělí 12.3.  3. a 4. hodina "Moderní chemie"

                     M doučování od 13.30 hod (po obědě),NEZAPOMEŇ PS 3 

středa 14.3.  M válec - povrch, objem 

čtvrtek 15.3. okresní kolo v recitaci - Dominika Ž.

pátek   16.3. výuka do 12.30 hod, podpis ŽK (není Z)

                    Klokan od 9.00 hod - Vítek, Domča S., Pavlína, Katka H., Martin Č., Matyáš


 týden 5.3. - 9.3.

pondělí 5.3. Nj - krajské kolo - Lucka (u nás na škole) - blahopřejeme ke krásnému 7.m.

                   M doučování od 7.00 hod + od 13.30 hod

                    M dú: PS 126/31,33

úterý 6.3. M doučování od 7.00 hod 

               M - vzhledem k velké absenci opakujeme výrazy, rozklady na součin viz PS 2 - do str.133,procvičuj si

               Nj - PL - Kultura, v divadle

středa 7.3. 1.hod = M

pátek 8.3. na pondělí M - PS 3 - válec


          Akce leden 2018                                                             Akce únor 2018

4.1. školní kolo v konverzaci Nj                                                2.2. pololetní prázdniny

4.1. školní kolo dějepisné olympiády                                         7.2. přednáška "Já a moje Já" 

8.1. - 12.1. lyžařský kurz                                                         8.2. třídnická hodina                             

17.1. okresní kolo dějepisné olympiády                                     9.2. okresní kolo v konverzaci Nj

31.1. vysvědčení za 1.pololetí                                                  12.2. - 16.2. jarní prázdniny


týden 26.2. - 2.3.

pondělí 26.2. M doučování od 7.00 hod

                    M - dú: PS 105/5 - vytýkání

úterý    27.2. M doučování od 7.00 hod

středa   28.2. M doučování - oprava SP od 7.00 hod

                      Nj - kultura, W.A.Mozart, letopočty

čtvrtek 1.3.  M doučování od 7.00 hod - výrazy, vzorce

pátek   2.3.  M doučování od 7.00 hod 

                   M dú: PS 126/30 (rozklad na součin)

                   Nj - Kultura, číslovky řadové (učeb.)


 týden 19.2. - 23.2.

pondělí 19.2. M doučování od 13.30 hod (po obědě)

úterý    20.2. M dú: PS 121/8 - změna 115/27

                    Nj - rozhovor ( na úterý 27.2.)

okresní kolo v zeměpisné olympiádě: 2.m. Pavlína Kleinová  + POSTUP do krajského kola. Blahopřejeme!!

středa 21.2. 1.hod M, dú PS 113 

                   3.hod Volba povolání - vojenská škola (prezentace)

Recitační soutěž - školní kolo: Dominika Ž. - postup do okresního kola! Blahopřejeme!!!

čtvrtek  22.2.  Vv - "Na křídlech ptáků" - obrázek, kniha, encyklopedie,PC...

pátek   23.2. Výuka do 12.35 hod ( Čj = Z), podpis ŽK.


týden 12.2. - 16.2. Jarní prázdniny


týden 5.2. - 9.2.

pondělí 5.2.   doučování M od 13.30 hod (po obědě) 

úterý    6.2.   7.00 hod doučování M 

středa   7.2.   1. a 2. hodina - program "Já a moje Já"

čtvrtek  8.2.  v 7.15 hod třídnická hodina

pátek    9.2.  okresní kolo v konverzaci v Nj

                    Lucka - 3.m. + postup do krajského kola!!! Blahopřejeme!!!


týden 29.1. - 2.2.

pondělí 29.1. M dú: uč 105/4 do dom. seš.

úterý 30.1.   chlapci výuka do 14.35 hod (není Tv), podpis ŽK.

středa 31.1.  5.vyučovací hodina - rozdávání vysvědčení

                    výuka do 12.35 hod, podpis ŽK.

čtvrtek 1.2. výuka do 12.35 hod, není odp. vyuč..Podpis ŽK.

pátek 2.2.     pololetní prázdniny


 týden 22.1. - 26.1.

pondělí 22.1.  doučování z M a Nj pro přihlášené žáky začíná opět od 2.pol.

úterý    23.1.    výuka do 12.35 hod, podpis ŽK.

                       Odp. výuka se nekoná z důvodu konání ped. rady.


týden 15.1. - 19.1.

úterý  16.1.   M doučování 7.00 hod

písemná práce z M

(mocniny,Pyth. věta, Thal. věta, obvod a obsah kruhu) - , kalkulačka, rýsovací pomůcky!!!

středa 17.1.    Čj = M

Okresní kolo dějepisné olympiády - Vítek.

Blahopřejeme ke krásnému umístění v okresním kole a k postupu do kola krajského.

 čtvrtek 18.1.  písemná práce z češtiny

                        4.hod  Ch = Vv, výuka do 14.35 hod, podpis ŽK.

pátek 19.1. M nové učivo: -výrazy (viz učebnice 99 + PS)

                  Nj  PL - minulé časy


týden 8.1. - 12.1.

lyžařský kurz


týden 3.1. - 5.1.

středa     3.1. M - učivo: obvod kruhu uč. str 82 - 86, PS 2, 3,  rýsovací potřeby, kalkulačka

čtvrtek    4.1. školní kolo v konverzaci v Nj (3.,4.,5. hodinu dle rozpisu) - Lucka, Pavlína

                     školní kolo dějepisné olympiády - Martin Č., Vítek - postup do okresního kola

                     Tv spojené - p.uč. Martinec

                     M učivo: obsah kruhu - viz uč., PS 3

                     Nj - příprava pís. práce (Reisen - min. čas)

pátek          5.1. Nj - písemná práce, téma Reisen

Žáci, kteří nejedou, zůstavají ve třídě 8.B spojené se třídou A+C, rozvrh -viz ŽK, podpis.

Blahopřeji Lucce k 1.m.  ve šk.kole v konverzaci v němčině,

postupuješ do okresního kola - 9.2. u nás na škole.


Akce - prosinec

1.12.  výstava vánočních stromků v klášteře Ant.Paduánského od 17.00 hod

1.12.   vánoční focení

1.12.    vánoční dílny

4.12. - 8.12. vánoční burza - prodej

6.12.   vánoční dílny

11.12. koncert žáků - DOP Dolní Rychnov

14.12. Volba povolání:  Zástupci SŠ KV kraje - MDK od 16.30 hod

15.12. KK KV slavnostní vyhlášení výtv. soutěže EKO - KOM

15.12. spací škola

19.12. Čteme společně

20.12. vánoční trhy 14 - 16.30 hod na školním dvoře

21.12. divadlo Cheb, "Králova řeč"

22.12. vánoční besídka

23.12.- 2.1. vánoční prázdniny

3.1.   začíná škola

8.1. - 12.1. lyžařský kurz

Vážení rodiče, milí žáci,

přeji Vám přijemné vánoční svátky, šťastný a úspěšný nový rok. D.Špicnerová


týden   4.12. -   8.12.

pondělí 4.12. M učivo: mocniny s přir. mocnitelem, dú - dokončit cvič. ve šk. seš.

Pochvala : Martin Č., Max, Lucka a Katka H. - strojení ván. stromků v klášteře

                  Michal - vánoční burza

úterý    5.12. M zápis čísel v desítkové soustavě s pomocí mocniny 10 - učivo viz učeb.

                    Nj učivo: opak. - ve městě, předložky, nové - Weihnachten, slovní zásoba

středa  6.12. M - od pondělí geometrie - rýsovací potřeby, PS 2

                    Pochvala: vánoční dílny - Martin, Max, Matyáš

                                    sběr kaštanů - Katka H. - 14.m.

čtvrtek 7.12. M - nezapomeň PS 2


týden 11.12. - 15.12.

pondělí 11.12. Nj/M doučování od 13.30 hod

                      M mocniny s přiroz. mocnitelem, násobení 

                      Nj - Weihnachten, Ve městě - předložky

úterý   12.12. Tv chlapci odpadá, výuka do 14.25 hod - podpis ŽK

čtvrtek 14.12. Tv - spojené, p.uč. Šafařová

                      Nj - téma pís. práce: Reisen (minulé časy, předložky - viz sešit, PL)

pátek   15.12. KK KV v 10 hodin - slavnostní vyhlášení výtv. soutěže EKO-KOM "Hrajeme si s odpady"

                      Vendulka - gratulujeme k 1. místu

pátek 15.12. Spací škola - viz infor. lístek, podpis rodičů.


týden 18.12. - 22.12.

Pochvala pro všechny žáky, kteří se zúčastnili vánočního tvoření v rámci spací školy .

úterý 19.12. projekt Čteme společně

                    výuka do 13.30 hod (6.hod=Hv, odpadá Tv), podpis ŽK.

                    M PS 3    nové učivo - kružnice, kruh, rýsovací potřeby + úhloměr!

                      ( M PS 2 - ve skříňce)                                      M dú: uč. 74/16 do domácího sešitu.

středa 20.12.  Vánoční trhy 13.30 - 16.30 hod , organizace dle rozpisu

VELKÁ POCHVALA

1. pro všechny kluky za výpomoc při přípravě vánočního trhu

2. pro ŽÁKY, KTEŘÍ SE ZAPOJILI DO AKCE ŠK. PARLAMENTU a pomáhali při prodeji

     nebo se podíleli na kulturním programu:Martin Č., Max, Michal, Matyáš, Dominika Ž., Lucka, Míša V.,

čtvrtek 21.12.  divadlo Cheb "Králova řeč", cena 70,- Kč                                                                             7.12.

                       1.hodina se učí podle rozvrhu = M,

                       odjezd v 9.15 hod, představení 10.00 - 12.00 hod

                       po návratu výuka nepokračuje, není odpolední vyučování - podpis ŽK.

                       doprovod p.uč. Šišková

pátek 22. 12.   1. a 2. hod se učí podle rozvrhu = Nj, M

                      vánoční besídka dle připraveného programu, vyučování končí 12.45 hod, podpis ŽK.    

- PÍSEMNÁ PRÁCE Z NJ 5.1.2018 NA TÉMA REISEN.   Připrav si osnovu, konspekt - v min.čase. (Obě skupiny)

- 2. písemná práce z M - po lyžařském kurzu 15. 1.- 19.1., okruhy: procvičené poč. operace s mocninami, kruh, kružnice,Thal.kruž.,)        


Akce - listopad

8.11. Třídnická hodina

15.11 Vzdělávací program Vietnam - brána do Indočíny

17.11. státní svátek

20.11. Kurz prevence závislostí

21.11. Schůzka zástupců tříd s ŘŠ, od 15.30 hod ve třídě 2.B, p. Jančoková

23.11. Třídní schůzky od 16.30 hod 

27.11. Výběr hraček na vánoční burzu. 


týden 27.11. - 1.12. - výběr hraček na vánoční burzu 

pondělí 27.11.  doučování =výměna = středa 1.hod (není Čj)

                       M dú: PS 66/1,2 dokončit (třetí mocnina)

středa  29.11.  výuka od 8.45 hod, podpis ŽK

                      1. hod doučování - i pro nepřihlášené

                      dojíždějící ž. - možnost ve třídě  

                      2.hod D=M (výměna za pátek)

čtvrtek 30.11.      Vv - ozdoby, šiška, mašle,svíčka, suš. ovoce ..."zbytky" ...na svícen

                          Čj - PL: urči slovesný vid

pátek     1.12.      nezapomeň si vzít dějepis M=D

                           Nj - skupiny spojené (p.uč. Honalová)

                           1. a 2.hod. Lucka a Katka H. výpomoc při zdobení vánoč.str. v klášteře

Od 17 hod slavnostní zahájení výstavy vánočních stromků v klášteře.

Kdo má zájem, sejdeme se  v 16.50 hod před klášterem.

Děkuji všem žákům, kteří přispěli na vánoční burzu, nadace "Dobrý anděl".


týden 20.11. - 24.11.

pondělí 20.11. kurz prevence závislostí - viz informační lístek v ŽK.

úterý   21.11. výuka do 14.35 hod (není Tv), podpis ŽK.

                     Nj - PL (test 1): cv.3 - dokončení ,4,5

                      Aj: Pl celý na 28.11.

                      M - příprava na PP viz šk. seš., projdi si příklady

středa 22.11. 1.hod M, 3.hod Čj

čtvrtek 23.11. písemná práce z M

                      výuka do 12.35 hod, podpis ŽK.

                     (z důvodu konání pedagogické rady není odpolední vyučování)

                      třídní schůzky od 16.30 hod   

pátek 24.11. plavání - reprezentace školy / 7 žáků

okresní kolo olympiády ve F - Martin Č., Matyáš   4.m. - gratulujeme!!!

Děkuji p. Jančokové za vedení tř. schůzky a všem rodičům za účast.                                                        


týden 13.11. - 17.11. 

pondělí 13.11. doučování M/Nj po vyuč.(13.30 - 15 hod)

úterý 14.11.  písemná práce z Čj

                    školní kolo olympiády v dějepise od 14 hod

středa 15.11.1.hod Čj = M - nezapomínej rýsovací pomůcky, kalkulačku a tabulky.

                    výuka do 12.35 hod.Podpis v ŽK.

                   vzdělávací program Vietnam - brána do Indočíny, 50,- Kč. kino Alfa.

                    1. a 2. vyuč. hod. probíhá podle rozvrhu, odchod během velké přestávky.

                    Po návratu pokračuje výuka 5.hodinu (není F).

čtvrtek 16.11 M=Čj (2 hod Čj - akce v MDK)

pátek   17.11. státní svátek


týden 6.11. - 10.11.  

pondělí 6.11. odpol. doučování z M není - náhradní termín = středa

                    M dú: PS 65/4,5

středa 8.11. Čj=třídnická hodina 


Akce - říjen

26. a 27.10. podzimní prázdniny

25.10.          Ředitelské volno

18.10. EKO - KOM, výtvarná soutěž, odvoz prací

11.10. Anglicko-české divadlo Peter Black 2

9.10. Matematická olympiáda - domácí část

7.10. Logická olympiáda (on-line přihláška)

 4.10. Putovní výstava - pokusy z fyziky a chemie


týden 30.10. - 3.11.

pondělí 30.10. doučování M ( po obědě - 14.30 - 15 hod )

                      M dú.:PS 57 minitest

úterý 31.10. v 7.00 hod Ch - laboratorní práce 2. skupiny

                   M dú: PS 59/3

                   Nj - počasí, slovní zásoba, vyprávění o sobě (viz osnova v uč. )

                   KONTROLA ČIPŮ - ztráta, docházka

středa 1.11. M dú: PS 63/24

čtvrtek 2.11. Nj - slovní zásoba o počasí, opak. předložek - 3. a 4.p.

                    M - Pythagorova věta, procvičuj práci s tabulkami - zaokrouhlování, umocn. a odmocn.

pátek 3.11. od 7.00 hod doučování M (zájemci)


týden 23. - 27.10.

pondělí 23.10. M doučování od 13.30 hod (po obědě)

                      M dú do dom. sešitu: uč. 41/4.

¨                        + doučit zpaměti druhé mocniny čísel 11 - 20

                          potřebuješ  tabulky a kalkulačku

úterý 24.10. výuka od 8.55 hod, není Čj, podpis ŽK.

           úterý 24.10. ZMĚNA

          Ch laboratorní práce -  1. skupina od 7.00 hod ,

           2. skupina (ti, které  jsem přečetla v hod. - zápis v ŽK ) má 4.vyučovací hodinu volno, podpis ŽK.

úterý 31.10. v 7.00 hod Ch - laboratorní práce 2. skupiny             

středa 25.10.  Ředitel školy vyhlašuje ředitelské volno z organizačních důvodů. Podpis ŽK.

čtvrtek 26.10. + pátek 27.10. Podzimní prázdniny


týden 16.10. - 20.10.

pondělí 16.10. M doučování  v 7.00 hod

                      M - opak. střed. a osové soum. - RÝSOVACÍ POTŘEBY!!!  

středa 18.10. M kalkulačka, tabulky    

čtvrtek 19.10. M kalkulačka, tabulky - nezapomeń, jinak nemůžeš pracovat!!!!!!!!!!!!!!!!      

                      M dú PS 52/2,3    do pondělí naučit zpaměti druhou mocninu čísel 1 - 20, vypiš si na kartičku

                      Nj uč. 21 + opak. min.času viz PL  

pátek 20.10. M pořád se nám všem nedaří pracovat s kalkulačkou a tabulkami..........

                   M dú - vlastnosti druhé mocniny - uč. 39

                             PS 53/5

                    Nj - opak. Reisen, minulé časy, slovní zásoba, procvičuj v učebnici, Pl

                    Vv - promyslet návrh na vánoční výrobek, materiál... (Vánoční trhy)


týden 9.10. - 13.10.

pondělí 9.10. doučování odpoledne 13.30 - 14.30 (až 15.00)

                    M dú PS 16/10 - 13, převody jednotek!!!!!!!!!!!!!!!

úterý 10.10. M dú v PS, opak. čtyřúhelníky +  konstrukce

                   Nj - minulý čas - perfektum  - viz PL -  skupiny sloves, překlad, tvoření vět

středa 11.10. Anglicko-české divadlo Peter Black 2

                    MDK v 10.15 hod, cena 60,- Kč

                    5. a 6. hodinu se učíme podle rozvrhu

                    5.hod Z=Čj

                    schůzka ŽP - Martin Č., Max - po vyuč.

čtvrtek 12.10.  3.hod Tv = Čj

                      M opak. :tělesa, hranoly - povrch, objem, dú: PS trojbok. hranol

                      Nj opak. min. času - viz Pl, překlad

pátek   13.10.  výuka do 13.35 hod, podpis ŽK


týden 2.10. - 6.10.

pondělí 2.10. M - minitest, PS str.12

                     doučování 14 - 15 hod (douč. Nj) = středa 1.hodinu místo Čj

                     PS z fyziky 69,- Kč

                     M dú: PS 9/14 ( + opak. poměr, úměra - viz učebnice, PS ze 7.tř.)

úterý 3.10. M dú: PS 34/ 2,3  35/5,6

                 Nj ústně:  Reisen , minulé časy + sein, pís. dú: uč. 11/10                                                          3.10.

středa 4. 10. výuka od 8.55 hod , podpis ŽK.

                     3.hod: Putovní výstava - pokusy z fyziky a chemie

                    Cena: Kč 50,--, od 10:45 v  tělocvičně - není Aj                                                                     2.10.

čtvrtek 5.10. M - opakování vzorců - viz PS 14 + převody jednotek !!!!!!!! 

                          rýsovací potřeby

                    Nj minulý čas slabých sloves + haben, sein, slovní zásoba cestování

                     Vv - sci-fi květina - poslední termín - do 12.10.

pátek 6.10. M doučím se převody jednotek, vzorečky obsahu a obvodu!!!! (PS)

                     pomož si - vyrob si kartičku s jednotkami

                  Nj  minulé časy slabých sloves - viz sešit, cestování


týden 25.9. - 29.9.

pondělí 25.9. doučování 14 - 15 hod (přihlášení)

středa 27.9. M - PS minitest (d.ú. = příprava), Nj Reisen - min. čas, slovní zásoba, vazby - viz sešit

                    Vv - sci-fi květina (EKO-KOM, Plníme dět.sny)

čtvrtek 28.9. státní svátek

pátek   29.9. ředitelské volno

22. 9. Vyhlášena SOUTĚŽ ve sběru kaštanů a žaludů.

- akce bude zahájena v pondělí 25. září a ukončena 3. listopadu 2017

- výběr kaštanů a žaludů bude vždy v PO, ST, PÁ na dvoře školy od 7: 40 do 7:55

- nejlepší sběrači budou ODMĚNĚNI!


týden 18.9. - 22.9.

pondělí 18.9. výuka do 11.40 hod (Lsv, Voz)                             

                     5. a 6.hod.DOUČOVÁNÍ Nj

úterý 19.9.    výuka do 12.35 hod ( není odp. vyuč. Hv + Tv), podpis ŽK.                                            14.9.

                      podepsaný lístek na odp. vyuč. + logická olympiáda

čtvrtek 21.9. M - učivo: racionální čísla, početní operace s des.č.,

                         zlomky - zlomek, smíšený zlomek, desetinný zlomek, porovnávání zlomků, rozšiřování, krácení

pátek 22.9. 1. a 2. hodina projekt Voda


týden 11.9. - 15.9.

11.9. - 15.9. projekt Edison ( studenti - Čína,Egypt, Irán, Kypr, Gruzie, Rumunsko)

M - opak.: přiroz.č. - procvičuj pís. dělení

                celá čísla - uč. 8 - 10, početní výkony, absol. hodnota, závorky

pátek 15.9. výuka do 12.40 hod., podpis ŽK.

PS: Čj 79,-   Ch 69,-    Př 69,-  Z 69,-     D 71,-   Aj 196,      M 144,-

Ředitel školy vyhlašuje na 29. září 2017 ředitelské volno z organizačních důvodů.

Nutný podpis v ŽK a sdělení, zda žák/žákyně má/nemá zájem o ŠD.

V letošním šk.r. - Edison, nabídka lyžařského výcviku, akademie ?, výlet Anglie, výměnný pobyt Německo,

                          spolupráce se stařečky z DOP Dolní Rychnov (foto viz Facebook)


Důležité informace pro rodiče a návštěvy školy

Při vstupu do budovy kontaktujte dohledovou službu

Na Vaše předem domluvené schůzky v době od 7.30 do 15. 00 hodin Vás bude doprovázet dohledová služba, která sídlí v místnosti proti hlavnímu vchodu v přízemí školy. Dohledová služba Vás bude doprovázet po celou dobu Vaší návštěvy ve škole. V případě, že dohledová služba je zaneprázdněna, nebo se věnuje jiné návštěvě, musíte vyčkat u hlavního vchodu jejího příchodu. Bez dohledové služby není vstup do školy dovolen.

Předem neohlášené návštěvy nebudou do školy vpuštěny.                          Mgr. Jan Kadlec, ředitel školy


Akce na září

11. 9. - 15.9. projekt Edison

28. září - státní svátek

29. září - ředitelské volno


Organizace ve dnech 4.9. - 8. 9. 2017

pondělí 4. 9. -   800 -  845 - zahájení školního roku

                         1100 - 1200 - výdej obědů

úterý 5. 9. -       800 - 1140

                        1100 - 1300 - výdej obědů

M - učebnice, sešity: 2x 520 + podložka(SP, Dú), 1x 460 + podložka, čtverečkovaný velký sešit

      rýsovací potřeby, desky s eurofoliemi ( pokračování - PL)

Nj - 2x 424, desky s eurofoliemi (pokračování), slovníček (pokračování)

Vv -10 malých a 10 velkých čtvrtek, vybavený kufřík, podložka (igelit), hadřík, prac. oděv (1 hod/týden)

středa 6. 9. -     800 - 1220

                        1100 - 1300 - výdej obědů

Dotazník - volitelné předměty - Rjv, Pchv, Pfv

Čoz: sešit 1x 440

čtvrtek 7. a pátek 8. 9. 800 - 1330 (dle rozvrhu) - 7.9. čtvrtek  bez odpoled. vyuč.  

                                        Ch = Hv.      Ch sešit  1x 440            


Otevření školy :  7.40  hod - pro žáky 2. stupně

Vyučovací hodiny :

1. 8.00 -    8.45 hod       2. 8.55 -    9.40 hod          3.10.00 - 10.45 hod        4.10.55 - 11.40 hod       5. 11.50 - 12.35 hod

6. 12.45 - 13.30 hod     7. 13.40 - 14.25 hod        8. 14.35 - 15.20 hod



 ROZVRH HODIN   platný od 7.9.2017 

Po

 M  D  Lsv  Voz  Čoz  F    

Út

 Čj  M  Nj  Ch  Aj    Hv  Tv

St

 Čj  D  Cmv  Aj  Z  F    

Čt

 M  Čj  Tv  Ch  Nj  

 Rjv/Pchv/Pfv

 Vv

 Nj  M  Čj  Aj  Čoz  Z    

 8.třída školní rok 2017 - 2018

22.12.2017     vánoční besídka

15.12.2017   Spací škola spojená s vánočním tvořením

 

vanocedr4

 

 vanocedr1

8Bfoto3

8Bfoto2

8Bfoto1

 

15.12.2017 KV KK slavnostní vyhodnocení soutěže "Hrajeme si s odpady"

                  Vendulka - 1.místo

                                                     fotostromek3 

 1.12.2017 Zdobení vánočních stromečků v klášteře Ant. Paduanského

fotostromek1

 

20.11.2017 Kurz prevence závislostí

 

8A2017D

8A2017C

8A2017B

 

Čteme společně se třídou 1.B

8A2017A

28.9.2017 Projekt Voda

voda2

voda1

 12.9.2017 projekt Edison se studentkou z Iránu

 

8B2017AA 


     

VII.B     školní rok 2016 - 2017

23.6.2017 OČMU

8B2017BB

 25.5.2017 otevření lavičkové sezony

7Blavicky

 leden 2017 Vv kašírování masek

7BDDD

7BCCC

březen 2017 projekt Posaďte se, prosím

7BBBB

leden 2017 Vv kašírování masek

7BAAA

VÁNOCE 2016

vanoceD

vanoceC

vanoceB

vanoceA

12.12.2016 Krajská knihovna Karlovy Vary

                  VENDULKA  1. místo v krajské výtvarné soutěži "Plníme dětské sny"

 malovani2016A

25.11.2016 Černobílý den -  akce ŽP

cernobilyden2016

16.11. - 18.11.2016 Projekt "Sedněte si, prosím" - malování prototypu lavičky

                                 (dobrovolnice Katka H., Lucka s děvčaty z 6.B a 1.C)

laviceBB    

 9. - 10.11.2016  kurz Odyssea (šikana, kyberšikana)

7B2016B

7B2016A

 


7.B školní rok 2016/2017

Sedmý ročník jsme ukončili : 17 vyznamenaných žáků, z toho 8 žáků se samými jedničkami.

 5.6.   MDK divadlo, Rok 1984

8.6. a 9.6. Centrálka má talent

12.6.  setkání s důchodci

20.6.   školní výlet Praha - ND - Vyšehrad - ZOO

22.6.  sportovní den

23.6. OČMU - chemička

12.6. setkání s důchodci na Starém náměstí

11.5. školička

12.5. Cambridegské zkoušky

25.5. Zahájení lavičkové sezóny

Pochvala Maxovi - Forest Gump - za moderování programu

1.4.  sobota - domalovávání a montáž laviček

4.4.   okresní kolo MO

10.4. okresní kolo biologické olympiády

19.4. Centrálka má talent

29.4. sobota montáž laviček

18.4. KK recitační soutěže - Dominika Ž.

10.4.  Okresní kolo biologické olympiády :

                     Pavlína, Matyáš, Dominika S.                            

12.4. Výtvarná soutěž Hmyzí úlet (Den Země)  2.místo v kategorii 7. - 9.tř. Kateřině Hájkové.

4.4. okresní kolo MO - Martin Č.  - 3.m.

3.3.    projekt Posaďte se, prosím - POCHVALA : DOMINIKA S., LUCKA, VIKY, MATYÁŠ

4.3.    projekt Posaďte se, prosím (sobota)

10.3.  projekt Posaďte se, prosím - pochvala Katka H., Martin Č., Matyáš

15.3.  testování žáků 7.r. - Kvalita školy

17.3.  matematická soutěž Klokan

17.3. akce ŽP - Zelený den

18.3.  projekt Posaďte se, prosím (sobota)  pochvala pro Katku H. a maminku za malování lavičky

28.3.  Planeta Země - Brazílie

31.3. představení projektu v Tescu

27.3. návštěva DOP Dolní Rychnov

22.3. krajské kolo olympiády v zeměpise - Pavlína - 2.místo

16.3. okresní kolo recitační soutěže - Dominika Ž.- postup do krajského kola!!!

17.3. Pochvala za přípravu na sobotní malování:  Dominika S., Katka H., Martin Č. a

16.2.    školní kolo Pythagoriády

18.2.    projekt Posaďte se, prosím  - pochvala Katce H.  a Matyášovi !!!!!!!!!!!!

20.2.    okresní kolo ve šplhu a v basketbale

22.2.    školní kolo v recitaci 

27.2.  návštěva DOP Dolní Rychnov

27.1. návštěva DOP Dolní Rychnov

20.2. Katka S. a Vojta- reprezentace školy (šplh, basketbal), 2.m.

21.2. OK Zeměpis - Pavlína 2.m., postup do krajského kola.

22.2.  okresní kolo KAj - Pavlína 2.místo.

         školní kolo v recitaci - Dominika Ž. postup do okresního kola.   

16.2. Školní kolo Pythagoriády (Martin, Michal, Adéla, Vojta,Šárka, Pepa

19.1.   šk. kolo

- KAJ : Martin Č., Dominika S., Pavlína - Pavlína postupuje do okresního kola

- KNJ: Martin, Pavlína, Šárka, Vojta, Dominika, Adéla 

26.1. Okresní kolo v KNJ : 1.m. Dominika Slánská     2.m. Martin Červenka   

6.1. Nj - školní kolo v konverzaci

28.11. - 2.12. DOBRÝ ANDĚL - děti pomáhají dětem. Vánoční burza.

1.12.  výstava vánočních stromků v klášteře Ant. Paduánského

12.12. návštěva DOP Dolní Rychnov

14.12.návštěva ombudsmana PaedDr. Hrzala, beseda se žáky a pedagogy

14.12. Vánoční zpívání na Starém náměstí

21.12.Vánoční trhy 

22.12. Vánoční koncert, besídka

6.12. Vendulka  1.místo v krajské výtvarné soutěži "Plníme dětské sny"6.12.

6.12. Projekt "Posaďte se, prosím (malíři, "montéři")

22.11. přednáška Kyberšikana a kriminalita mládeže 

16.11. Vzdělávací pořad o Peru

7.11. návštěva DOP Dolní Rychnov

9.11. a 10.11. kurz prevence šikany Odyssea   

3.11. výstava Národní geopark Železné hory

28.11. - 2.12.    Vánoční burza            

22.11.   Vánoční focení

30.11. Praha - muzikál Děti ráje

4.10.  přespolní běh Katka S., Dominika S., Vojta

30.9. 10.30 výchovný koncert

19.9. návštěva DOP Dolní Rychnov

23.9. divadelní představení v anglicko - českém zpracování "Černý Petr"

 


6. ročník školní rok 2015/2016

24.6. OČMU

6.BC

6.BB

6.BA

 23.6. - Školympiáda

             Martin Č., Vojta, Dominika S., Katka St., Katka H.

             1.místo (soutěž sokolovských škol)

4.6. - 12.6. projekt Edison

2.6.   školní výlet Plzeň - ZOO, botanická a japonská zahrada, Dinopark

25.5. Cambridgeské zkoušky

25.5.okresní kolo Pythagoriáda - Martin Č., 4.místo

26.5. Planeta Země - " Filipíny - za obry a trpaslíky

27.5. Vendulka  3.místo výtvarné soutěže "Karel IV. očima dětí"  

16.5.  výměnný pobyt Německo, výlet Kv, workshop

17.5. výlet Bečov

18.5. výlet Praha

18.5. atletické závody Pohár rozhlasu: Katka S., Alice, Míša

19.5. Knihovna Sokolov, výstava Karel IV. 

výměnný pobyt SRN 4.5. - 8.5. 2016

2.5. Voz -  přednáška o EU

11.4. návštěva DOP Dolní Rychnov

12.4. OKRESNÍ KOLO MO - MARTIN 4.M.

10.4. výtvarná soutěž "Hravě o Sokolově" 

                    1.m. Lucka Redekerová

                    2.m. Míša Bjalončíková

                   zvláštní ocenění: Katka Stodolová

29.3. Pythagoriáda, školní kolo

         Martin Č.  - 1.místo, postup do okresního kola.

18.3. Matematický klokan

1.3.  Divadlo Tarttuffe     

22.2. návštěva v DPS v Dolním Rychnově

11.1. návštěva DOP v Dolním Rychnově

17.12. Výstava - Muzeum Sokolov

18.12.  Spací škola

22.12.vánoční besídka                                 

4.12. vánoční burza hraček, charitativní akce

22.10. beseda - děvčata : Čas proměn, chlapci: Na startu mužnosti

14.10. MDK "I med má svůj příběh".

5.10.  exkurze Černošín

cernosinF

cernosinE

 

4.9. 2015 osobnostně sociální výchova.

Výsledkem snažení bylo ustanovení našich třídních pravidel.                                         

6B4

6B3

6B2

6B1