1.B - školní rok 2018/2019

 

Milí žáci a rodiče, vítám Vás na stránkách naší třídy.

Najdete zde důležité informace,  učivo pro nemocné, i informace ze života naší třídy..

Přeji všem úspěšný školní rok 2018/2019,  

vaše třídní učitelka Mgr. Barbora Křížová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

tel: 352 324 050

 

 

prvnacek

 

Různé: 

                   ROZVRH HODIN 1.B
  1. 2. 3. 4. 5.
Pondělí

ČJ

M

Vv

ČJ

 

Úterý

ČJ

Prv

ČJ

TV

 

Středa

ČJ

M

ČJ

HrAJ

HV

Čtvrtek

ČJ

Tv

M

Prv

 

Pátek

ČJ

M

ČJ

 

Tento rozvrh platí v plném rozsahu od 10.9.2018

Podzimní prázdniny:       29.10. - 30.10.18

Vánoční prázdniny:         27.12.18 - 2.1.19

Pololetní prázdniny:         1.2.19

Jarní prázdniny:               18.2.- 22.2.19

Velikonoční prázdniny:   18.4.19

Hlavní prázdniny:             29.7.- 1.9.19

 

  

ZDRAVÉ SVAČINY NA CENTRÁLCE

Vážení rodiče,

od 15. října nabízíme prodej zdravých svačinek z Dolmen Oázy Sokolov! Na stránkách školy vyplníte jednoduchý formulář, v němž Vy na týden dopředu a na každý den můžete vybrat ze široké nabídky. V daný den, v daný čas si dítě svačinku ve škole vyzvedne a zaplatí. Svačinky jsou vyráběné z čerstvých a kvalitních surovin. Svačinky je třeba objednat vždy do čtvrtka do 10:00. První svačinky budou k prodeji v týdnu od 15. 10. do 19. 10., je tedy nutné na tento týden objednat nejpozději ve čtvrtek 12. 10. do 10:00.

Postup pro objednání: Na stránce www.2zs.sokolov.cz najdete v horní liště SVAČINY. Po kliknutí se objeví objednávkový formulář. Vyberete z nabídky (na jeden den, nebo na celý týden, jak chcete), doplníte údaje o Vašem dítěti, kontaktní mail a telefon na Vás jako zákonného zástupce a odešlete objednávku. Na danou e-mailovou adresu Vám přijde rekapitulace objednávky. V momentě, kdy objednávku odešlete, STÁVÁ SE ZÁVAZNOU!

Stornovat objednávku je možné vždy týden dopředu do čtvrtka do 10:00 na e-mailové adrese:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V případě, že svačinu objednáte a dítě nebude ve škole, je třeba, abyste ji přesto zaplatili.

Z organizačních důvodů Vás žádáme, abyste (zvlášť malým dětem) řekli, jakou svačinu v daný den má. Urychlí se tím výdej svačin. U mladších žáků je možné toto zapsat, např. do notýsku.

 

17.10.

Platby za zájmové kroužky - děti navštěvující ZK nosí domůprůběžně lístečky s informaí o platbě za kroužky. Je třeba aby měly peníze u sebe, v peněžence v aktovce, vysvětlím jim, kdy a kde platbu uhradit. Nemusíte kvůli tomu osobně do školy.

Ode dneška je otevřen školní bufet, kde si mohou děti o malé přestávce kupovat dobroty. Ke koupi jsou zdravé pamlsky - tyčinky nebo třeba amarantové kroužky, od příštího týdne by to měla být i malá mlíčka. Sortiment se bude postupně rozšiřovat podle toho, o co bude největší zájem. Ceny se pohybují do 20 Kč.

 

Akce na říjen 2018:

20.11. Divadlo v MDK (vybírám 40 Kč)

22.11. 16:00 Třídní schůzky - pokud někdo víte, že nemůžete přijít, omluvte se, prosím, předem - podepsat v ŽK na poslední straně;

 

O učivu:

25.9.

Začínáme číst slabiky. Zatím jenom ma, má - přeháníme dlouhé á, abychom je rozlišili. Je třeba číst doma každý den chvilku. Domácí úkol ze čtení bude i na víkendy. Hledejte klidně slabiky kdekoliv v textu, mohou je kroužkovat, v časopisech, novinách.

Stále procvičujeme sluch - hrajeme na roboty, říkám slova po hláskách, je třeba to trénovat - p-e-s, l-e-s, apod.

3.10.

Psaní - začli jsme psát prvky písmen, do sešitu Moje první psaní a dnes i do klasického malého sešitu s pomocnými linkami. Při psaní dbejte na dodržování řádku, mezer mezi tvary, správnou velikost tvarů. Dejte dětem dostatek času, převažuje pečlivost nad rychlostí. Od této chvíle bude psaní často i za domácí úkol. Povedené práce budou již odměněny jedničkou.

7.10.

Psaní tiskacích písmen - po dětech chci pouze psaní velkých tiskacích písmen (M,A,L), malá nemusí umět psát. Způsob psaní M - nejdříve postranní čáry shora dolů a poté spojujeme uprostřed. Budou-li to psát jinak a bude to vypadat hezky, nevadí to.

Domácí úkoly na víkend - dávám obvykle jenom čtení, pouze pokud někomu nejde něco jiného, dostane to domů k procvičení přes víkend.

11.11.

Prv - učíme se nyní o rodině - každé dítě by mělo vědět, čím jsou jeho rodiče a co je náplní jejich povolání; dále musí znát svou přesnou adresu bydliště a datum narození i s rokem narození; mimo to by už měly znát dny v týdnu a měsíce v roce; také by si měly umět zavázat tkaničky.

Čj - při psaní jsme začli psát diktáty psacích písmen, přidáme postupně slabiky; píšeme také opis - v sešitě označeno O, žáci opisují z tabule; čeká nás nejtěžší varianta a to je přepis - v sešitě značeno P, žáci přepisují tiskací text psacím písmem;

 

Úkoly pro nemocné

 

12.11.

 

ČJ

ŽA str. 44

Písanka str. 8

 

M str. 41/1,4,5
          42/1

 

13.11.

 

ČJ

ŽA str. 45

Písanka str. 10, 11