Centrálka
Jsme škola s rozšířenou výukou jazyků.
125. výročí školy
V září 2019 jsme oslavili 125. výročí školy.
Odborné učebny
Nabízíme výuku v kvalitně vybavených učebnách.
Rodičovská kavárna
Pořádáme pro rodiče a veřejnost rodičovské kavárny
Školní parlament
Školní parlament pořádá akce pro žáky naší školy. V roce 2018 jsme oslavili 100 let vzniku republiky.
Absolventské práce
Žáci mají možnost v 9. ročníku vytvořit a obhájit svoji absolventskou práci.
Lyžařské výcviky a školy v přírodě
Pravidelně vyrážíme na lyžařské výcviky a školy v přírodě.
Projekt - Čteme společně
Žáci II. stupně mají ve třídách knihovny.
Školní projekty
Jsme zapojeni do mnoha školních projektů.
Výlety do zahraničí
V rámci výuky jazyků pořádáme výlety do zahraničí.
Nenuda
Nabízíme žákům velký výběr zájmových kroužků. Pravidelně také kroužek 3d tisku.
Školička
Budoucí prvňáčky připravíme na vstup do školy.
Soutěže
Pravidelně získáváme dobré umístění ve vědomostních a sportovních soutěžích.
Školní klub
Ve škole funguje školní klub, kde mají žáci možnost trávit volný čas.
Zahájení nového školního roku.
Vítáme prvňáčky a ostatní žáky naší školy.
Jarní jarmark radosti.
Pro dobročinné účely jsme uspořádali v dubnu jarmark.

Odpoledne s asistenčními psy a ponožkami:)

Zveřejněno: pátek 24. červenec 2015 6:07 Napsal Mgr. Petra Šišková

  Na první listopadový den jsme naplánovali šití ponožkových pejsků, jejichž prodejem se přispívá na výcvik asistenčních psů pro nemocné a postižené. Program začal ve dvě hodiny v tělocvičně, kam za námi zavítali asistenční psi Matěj a Beruška se svými trenéry a předvedli nám, jak výcvik těchto psů probíhá. Oba pejskové se okamžitě stali miláčky všech přítomných. Na návštěvu k nám přijel i František se svou rodinou, což je chlapeček ze Sokolova, který momentálně na svého asistenčního pejska čeká. K tomu, aby mohl být výcvik zcela finančně pokryt, chybí v současné době zhruba 16 000 korun. Po ukázce už následovalo samotné šití. Fotogalerie.

Maminky, tatínkové, babičky, sourozenci a další rodinní příslušníci stříhali, sešívali, vycpávali a zdobili miniaturní psíky. A sešlo se nás opravdu hodně. Výsledkem je 142 ušitých pejsků nejrůznějších ras, barev i velikostí. Jejich prodejem je možné získat minimálně 14 200 korun. Každý pejsek se totiž prodává za minimálně 100 korun. S občanským sdružením Pestrá společnost, které je autorem projektu, jsme se domluvili, že naše pejsky nabídneme během listopadu k prodeji na naší škole a výtěžek bude věnován právě na dofinancování Františkova pejska. I přesto, že ušití pejska není zrovna jednoduchou záležitostí, sešlo se v prostorech školy na 150 dětí a dospělých. Všem bychom moc chtěli poděkovat za účast a ochotu zapojit se do tohoto projektu.