Odpoledne s asistenčními psy a ponožkami:)

Zveřejněno: pátek 24. červenec 2015 6:07 Napsal Mgr. Petra Šišková

Na první listopadový den jsme naplánovali šití ponožkových pejsků, jejichž prodejem se přispívá na výcvik asistenčních psů pro nemocné a postižené. Program začal ve dvě hodiny v tělocvičně, kam za námi zavítali asistenční psi Matěj a Beruška se svými trenéry a předvedli nám, jak výcvik těchto psů probíhá. Oba pejskové se okamžitě stali miláčky všech přítomných. Na návštěvu k nám přijel i František se svou rodinou, což je chlapeček ze Sokolova, který momentálně na svého asistenčního pejska čeká. K tomu, aby mohl být výcvik zcela finančně pokryt, chybí v současné době zhruba 16 000 korun. Po ukázce už následovalo samotné šití. Fotogalerie.

Maminky, tatínkové, babičky, sourozenci a další rodinní příslušníci stříhali, sešívali, vycpávali a zdobili miniaturní psíky. A sešlo se nás opravdu hodně. Výsledkem je 142 ušitých pejsků nejrůznějších ras, barev i velikostí. Jejich prodejem je možné získat minimálně 14 200 korun. Každý pejsek se totiž prodává za minimálně 100 korun. S občanským sdružením Pestrá společnost, které je autorem projektu, jsme se domluvili, že naše pejsky nabídneme během listopadu k prodeji na naší škole a výtěžek bude věnován právě na dofinancování Františkova pejska. I přesto, že ušití pejska není zrovna jednoduchou záležitostí, sešlo se v prostorech školy na 150 dětí a dospělých. Všem bychom moc chtěli poděkovat za účast a ochotu zapojit se do tohoto projektu.