V září 2014 jsme oslavili 120. výročí školy.
Školní akademie
Pravidelně pořádáme pro žáky a rodiče školní akademie.
Školní parlament pořádá akce pro žáky naší školy.
Nabízíme žákům velký výběr zájmových kroužků.

Vánoční jarmark na Centrálce

Zveřejněno: čtvrtek 13. prosinec 2018 10:49 Napsal Mgr. Petra Šišková

11. prosinec patřil na naší škole vánočnímu jarmarku. Po celé týdny naši žáci v hodinách výtvarné výchovy, pracovních činností a ve školní družině či klubu vyráběli a připravovali vánoční dekorace, ozdoby, svícny a dárky. A nabídka byla opravdu bohatá. Rodiče, prarodiče a přátelé školy mohli celé odpoledne kromě nakupování také poslouchat zpěv vánočních koled hudebního kroužku paní učitelky Evy Mokré, čtení příběhů s vánočními motivy, nebo ochutnat z bohatého občerstvení, které v rámci hodin světa práce připravili žáci II. stupně. I přes chladné počasí byla účast vysoká. Tímto děkujeme všem, kteří náš jarmark navštívili a pomohli sesbírat částku 28 000 korun. Ta bude letos poprvé věnována žákům naší školy, neboť jsou to právě oni, kteří celý rok pomáhají potřebným (např. burzou hraček), přináší radost do míst, kde jí moc nebývá (pravidelné návštěvy DOP D. Rychnov, DKS Svatava) a vzorně reprezentují školu. Velký dík patří zároveň našim učitelům, vychovatelkám, asistentům pedagoga a provozní zaměstnancům, kteří se na přípravě a realizaci vánočního jarmarku podíleli.