Centrálka
Jsme škola s rozšířenou výukou jazyků.
125. výročí školy
V září 2019 jsme oslavili 125. výročí školy.
Odborné učebny
Nabízíme výuku v kvalitně vybavených učebnách.
Rodičovská kavárna
Pořádáme pro rodiče a veřejnost rodičovské kavárny
Školní parlament
Školní parlament pořádá akce pro žáky naší školy. V roce 2018 jsme oslavili 100 let vzniku republiky.
Absolventské práce
Žáci mají možnost v 9. ročníku vytvořit a obhájit svoji absolventskou práci.
Lyžařské výcviky a školy v přírodě
Pravidelně vyrážíme na lyžařské výcviky a školy v přírodě.
Projekt - Čteme společně
Žáci II. stupně mají ve třídách knihovny.
Školní projekty
Jsme zapojeni do mnoha školních projektů.
Výlety do zahraničí
V rámci výuky jazyků pořádáme výlety do zahraničí.
Nenuda
Nabízíme žákům velký výběr zájmových kroužků. Pravidelně také kroužek 3d tisku.
Školička
Budoucí prvňáčky připravíme na vstup do školy.
Soutěže
Pravidelně získáváme dobré umístění ve vědomostních a sportovních soutěžích.
Školní klub
Ve škole funguje školní klub, kde mají žáci možnost trávit volný čas.
Zahájení nového školního roku.
Vítáme prvňáčky a ostatní žáky naší školy.
Jarní jarmark radosti.
Pro dobročinné účely jsme uspořádali v dubnu jarmark.

Populární chemie

Zveřejněno: neděle 25. březen 2018 5:23 Napsal Jitka Marešová

V pondělí 12. března nás navštívili dva studenti z Vysoké školy chemicko - technické v Praze a pro naši školu měli připravené dvě zajímavé přednášky. V první nám odhalili záhady vyšetřování zločinu, které jsou tak populární v dnešních kriminálkách. Předvedli nám, kolika způsoby policie hledá otisky prstů. Vyzkoušeli jsme si například metodu s inkoustovým polštářkem či se štětečkem s nanesenou barvou, zjistili jsme, jaký máme typ papilárních linií a co je na nás jedinečného. Většina z nás byla špinavá až po uši, ale alespoň nás při případném vyšetřování vraždy nic nezaskočí. Ukázali nám také spoustu dalších metod, které se dnes používají a nejen co se týče otisků. Například jak se dá odhalit výška vraha podle typu střelného zranění, nebo že krev lze odhalit i když jí vydrhneme Savem. Dále nám také vyprávěli o DNA a jak moc je k vyšetřování potřeba.

Věděli jste třeba, že máme 50% DNA společného s banánem (a věděli jsme vůbec, že banán má DNA)? To se rozhodně hodí vědět. Druhá přednáška byla stejně fascinující a dozvěděli jsme se spoustu nového o životním prostředí a o vodě. Přednáška se mně i všem ostatním moc líbila. Nejen, že jsme na spoustu nových věcí přišli, ale byla obohacena i vtipnými poznatky. Nejvíce se mi líbilo, že jsme dostávali odměny za odpovědi, doslova na nás lítaly a padaly ze všech stran (studenti neměli dobrou mušku). Vzduchem se tak proletěly propisky, bonbóny, balónky a periodické soustavy s novými prvky.

Chemie1 3

Chemie1 2

Chemie1 1