Předvánoční burza

Zveřejněno: pátek 16. prosinec 2016 9:07 Napsal Mgr. Petra Šišková

Předvánoční čas nás všechny nutí se pozastavit a zapřemýšlet, komu bychom mohli pomoci. Na naší škole se již desátým rokem snažíme pomáhat dětem, které nemají jednoduchý osud. Většinou se jedná o děti trpící onkologickým onemocněním, nebo děti, které jsou odkázány na pomoc druhých. Jsem šťastná, že se nám za posledních deset let podařilo pomocí burzy vybrat kolem 150 000 korun. Jednotlivé částky pomohly v minulých letech např. sokolovské nemocnici a v poslední době přispíváme nadaci Dobrý anděl. Vždy byla naše pomoc směřována dětem z našeho regionu. Letošní ročník byl tak trochu jubilejní a podařilo se vybrat rekordních 18 700 korun. I proto jsme se rozhodli věnovat část peněz na nákup drobných dárků pro seniory v Domově ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově, s nímž dlouhodobě spolupracujeme.

Jednalo se o seniory, za nimiž dlouhodobě nikdo nechodí, a to ani o Vánocích. Výše výtěžku není zásluha jen učitelů a dětí, ale dík patří i rodičům, kteří dětem na prodejní akci hraček vše připravili. Myslím si, že pomoc druhým by se pro všechny měla stát samozřejmostí nejen v předvánoční čas, ale po celý rok. S přáním šťastného roku 2017 za naši školu organizátor burzy Mgr. Lada Měřínská.