Centrálka
Jsme škola s rozšířenou výukou jazyků.
120. výročí školy
V září 2014 jsme oslavili 120. výročí školy.
Odborné učebny
Nabízíme výuku v kvalitně vybavených učebnách.
Školní akademie
Pravidelně pořádáme pro žáky a rodiče školní akademie.
Školní parlament
Školní parlament pořádá akce pro žáky naší školy.
Absolventské práce
Žáci mají možnost v 9. ročníku vytvořit a obhájit svoji absolventskou práci.
Lyžařské výcviky a školy v přírodě
Pravidelně vyrážíme na lyžařské výcviky a školy v přírodě.
Projekt - Čteme společně
Žáci II. stupně mají ve třídách knihovny.
Školní projekty
Jsme zapojeni do mnoha školních projektů.
Výlety do zahraničí
V rámci výuky jazyků pořádáme výlety do zahraničí.
Nenuda
Nabízíme žákům velký výběr zájmových kroužků.
Školička
Budoucí prvňáčky připravíme na vstup do školy.
Soutěže
Pravidelně získáváme dobré umístění ve vědomostních a sportovních soutěžích.

Čteme společně 2. A + 6. B, 2. C + 9. B

Zveřejněno: úterý 6. únor 2018 6:25

Čteme společně, projekt, který na naší škole funguje již od 2013. Společně se v něm nad knihami setkávají žáci 1. a 2. stupně. Na konci ledna proběhlo již druhé setkání žáků tříd 2. A + 6. B a 2. C + 9. B.

Čtenáři tentokrát pracovali s textem Jaroslava Cita – Jak Maťo a Klinček sekali led. Příběh dvou nerozlučných kamarádů slimáka Maťa a skřítka Klinčeka zavedl naše čtenáře do zimní mrazivé přírody. Žáci nejprve ve dvojicích text společně přečetli a pak si o něm popovídali. Zkoušeli text dokonce zdramatizovat, společně si lámali hlavy nad křížovkou, ve čtveřicích se zamýšleli nad posloupností textu a na závěr dokončili svou práci krásnou ilustrací. Na společná setkání se žáci vždy velmi těší. A můžeme si jen, aby mezi našimi čtenáři vznikla stejně silná přátelství jako mezi Maťem a Klinčekem.  

 

cteme333

cteme222

cteme111