Centrálka
Jsme škola s rozšířenou výukou jazyků.
125. výročí školy
V září 2019 jsme oslavili 125. výročí školy.
Odborné učebny
Nabízíme výuku v kvalitně vybavených učebnách.
Rodičovská kavárna
Pořádáme pro rodiče a veřejnost rodičovské kavárny
Školní parlament
Školní parlament pořádá akce pro žáky naší školy. V roce 2018 jsme oslavili 100 let vzniku republiky.
Absolventské práce
Žáci mají možnost v 9. ročníku vytvořit a obhájit svoji absolventskou práci.
Lyžařské výcviky a školy v přírodě
Pravidelně vyrážíme na lyžařské výcviky a školy v přírodě.
Projekt - Čteme společně
Žáci II. stupně mají ve třídách knihovny.
Školní projekty
Jsme zapojeni do mnoha školních projektů.
Výlety do zahraničí
V rámci výuky jazyků pořádáme výlety do zahraničí.
Nenuda
Nabízíme žákům velký výběr zájmových kroužků. Pravidelně také kroužek 3d tisku.
Školička
Budoucí prvňáčky připravíme na vstup do školy.
Soutěže
Pravidelně získáváme dobré umístění ve vědomostních a sportovních soutěžích.
Školní klub
Ve škole funguje školní klub, kde mají žáci možnost trávit volný čas.
Zahájení nového školního roku.
Vítáme prvňáčky a ostatní žáky naší školy.
Jarní jarmark radosti.
Pro dobročinné účely jsme uspořádali v dubnu jarmark.

Celostátní kolo soutěží Sapere a Finanční gramotnost!

Zveřejněno: středa 20. duben 2016 5:49 Napsal Mgr. Jana Krejzová

Centrálka si vybojovala účast v celostátních kolech soutěží Sapere a Finanční gramotnost!

V březnu se konala krajská kola soutěží Sapere -vědět, jak žít a Finanční gramotnost. V obou soutěžích se nám dařilo, vybojovali jsme dvě první místa a jedno místo druhé. Dva týmy naší školy se zúčastní celorepublikového finále.

V soutěži Sapere nás bude v Praze dne 27.4.2016 reprezentovat tým ve složení Luboš Toth (9.C), Matyáš Povejšil (9.C) a Pavel Plesník (6.C). Úspěšní jsme byli i ve Finanční gramotnosti, ve které žáci 5.ročníku Lukáš Rada, Miroslav Uher a Phuong Nhi Nguyen vybojovali 2.místo a tým 2.stupně ve složení Martin Onak (9.B), Adam Solomko (9.B) a David Václavík (8.B)zvítězil a postoupil do celostátního kola, které se uskuteční v Praze dne 26.4.2016. Úspěch našich žáků je o to cennější, že do obou soutěží bylo zapojeno velké množství soutěžících z celé ČR.

Ve školních kolech soutěže Sapere soutěžilo celkem 28 318 žáků základních a středních škol ČR a na naší škole se do soutěže zapojili žáci 2.stupně. Do soutěže Finanční gramotnost se zapojili žáci 1. i 2.stupně. Konkurence v této soutěži byla ještě větší, soutěžilo v ní celkem 54 623 žáků ZŠ a SŠ z celé ČR. Úspěšným týmům krajského kola gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a vítězům budeme držet palce v celostátním kole.